Studentet.info
Lajme : KOMUNIKAT E UNIVERSITETI SHTETĖROR TĖ TETOVĖS
Kyqur 14-01-2005 11:28:49 (1738 Lexime)


Rektorati kėrkon nga studentėt tė respektojn urdhėrin e Pollozhanit

Nė bazė tė shkresės nr.12.61/1 tė datės 13.01.2005 tė Ministrisė sė arsimit dhe Shkencės sė Maqedonisė drejtuar Universitetit shtetėror tė Tetovės lidhur me realizimin e Marrėveshjes dhe hartimin e listave pėr transferin e studentėve tė Fakultetit tė Mjekėsisė tė UT-sė.

Kėshilli i Rektoratit tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės lėshon kėtė:


KOMUNIKATĖ

- Njoftohen studentėt e fakultetit tė Mjekėsisė dhe tė Stomatologjisė qė ta zbatojnė nė pėrpikshmėri Urdhėresėn e Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencės sė Maqedonisė.

- Komisoni profesional i USHt-sė, tė siguroje dokumentacionet e nevojshme tė studentėve tė Mejkėsisė dhe Stomatologjisė sipas marrėveshjes sė nėnshkruar mes tri ministrive.- Dokumentacioni pėrkatės urgjentisht tė dorzohet nė minsitrin e Arsimit dhe Shkencės sė Maqedonisė nė mėnyrė qė e njeta ta distribohohet nė ministritė – universitetet respektivisht fakultet pėrkatėse

- Kėshilli i rektoratit kėrkon qė komisoni profesional tė kontaktoj me studentėt nė mėnyrė qė tė pėrgadisė dokumentacionin e duhur sa mė shpjet qė tė jetė e mundur.

- Kėshilli i Rektoratit konsideron qė marrėveshja tė implementohet urgjentisht sepse nė tė kundrėtėn rezikohet fati i studentėve tė cilėt dėshirojn tė transferohen nė universitet pėrkatėse.


Kėshilli i Rektoratit tė USHT-sė

Tetovė, 14.01.2005
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio