Studentet.info
Lajme : Takohen antaret e Alb-shkences me rektorin e UP-se
Kyqur 26-07-2006 7:46:00 (1368 Lexime)

Pėrkrahje nė emėr tė mbi 1000 studiuesve tė Institutit Alb-Shkenca

PRISHTINĖ, 26 KORRIK- Antarėt e Institutit Alb-Shkenca nga Kosova (Prof. as. dr. Begzad Baliu, dr. Ramė Vata dhe Ramadan Thaēi), i kanė bėrė njė vizitė urimi Rektorit tė posazgjedhur tė Universitetit tė Prishtinės Prof. dr. Enver Hasanit.
Ishte njė takim kolegial me anėtarin tonė mė aktiv tė Institutit dhe ftesė pėr ta ndihmuar atė nė misionin e tij nė emėr tė mbi 1000 anėtarėve, studiues nė disa institucione arsimore e shkencore nė institucionet vendore, nė vendet e rajonit, nė Evropė, Amerikė e madje nė Azi dhe Australi.


Me gjithė gjendjen e vėshtirė me tė cilen po pėrballet Rektori i ri, duke filluar nga logjistika e administrates e deri te problemet akademike, ai premtoi hapėsirė pėr bashkėpunim dhe falėnderoi grupin e Alb-shkencės pėr pėrkrahjen e dhėnė.

Rektori Hasani premtoi se brenda kėtij viti do tė pėrkatis njė regjistėr nevojash pėr Universitetin e Prishtinės, ku Instituti Alb-Shkenca mund tė gjente vendin e tij. Profesor Hasani, gjithashtu premtoi se do tė gjente kohė qė nė njė mėnyrė apo nė njė tjetėr tė merrte pjesė nė diskutimin tezave tė Takimit tė 18 gushtit nė Tiranė.

Nga: Begzad Baliu, Prishtinė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio