Studentet.info
Lajme : Diplomon 60 vjeēari ne Fakultetin Jurdik
Kyqur 27-07-2006 9:07:51 (1657 Lexime)


Diplomė juristi nė moshėn 60-vjeēare

TIRANĖ, 27 KORRIK - Mehmet Isai tregon se si i filloi studimet nė Fakultetin e Drejtėsisė nė vitin 1992, kur ishte 56 vjeē. “Profesorėt mė kanė trajtuar si nė universitetin e Kembrixhit”, pohon teksa i pėrmend me radhė pedagogėt e preferuar.

Ai u diplomua nė kėtė fakultet nė janar tė 1996 nė moshėn 60- vjeēare pėrmes njė programi individual, duke u shndėrruar nė njeriun mė tė vjetėr tė diplomuar nė vendin tonė gjatė kėtyre dekadave tė fundit.

Pasi mori licencėn si noter, guxoi madje edhe ta ushtronte kėtė profesion nė njė zyrė private.


Por, njėligji miratuar sė fundmi detyronte tė gjithė noterėt nė moshėn 65-vjeēare tė dilnin nė pension.

“Nuk e morėn aspak parasysh qė mua mė kishin varrosur rininė dhe shėndetin”, shprehet Mehmeti. Ndėrsa vazhdon tė shpresojė nė njė zgjidhje tė kėtij problemi.

Ka vendosur qė pas shtatorit tė hedhė nė gjyq Kryeministrin, nė mėnyrė qė t’i rikthehet licenca pėr tė punuar si noter. Dhe kėtė
e ka seriozisht, ashtu sikurse vendosi qė tė vazhdonte studimet nė jurisprudencė nė moshė madhore.(SHQIP)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio