Studentet.info
Lajme : Vlore Universiteti i Veres 23 Gusht-2 Shtator
Kyqur 07-08-2006 8:34:45 (1420 Lexime)


Universiteti i Veres "Demokracia dhe Pjesemarrja"

VLORĖ, 7 GUSHT- Edicioni i V-tė i Universitetit tė Verės "Demokracia dhe Pjesėmarrja" do tė zhvillohet kėtė vit mė 23 gusht-2 shtator nė qytetin e Vlorės nė kuadėr tė programit "Drejt forcimit tė lidershipit tė ri , si formė e drejtpėrdrejtė e cilėsisė sė nesėrme tė qeverisjes", me kontributin e Nismės sė Europės Qendrore dhe Kėshillit tė Europės.

Gjatė ditėve tė organizimit tė kėtij universiteti do tė jepen leskione pėr politikėn, demokracinė, shoqėrinė, jetėn publike nga lektorė tė njohur, personalitete publike, me pjesėmarrės nga Shqipėria, Austria, Bosnja dhe Herzegovina, Bullgaria, Kroacia,Republika Ēeke, Hungaria, Italia, Maqedonia, Rumania, Serbia etj.


Pjesėmarrėsit duhet tė jenė tė angazhuar kryesisht nė forumet politike,organizatat jofitimprurėse, media, administratėn publike apo edhe studentė.

Pėrparėsi do t'u jepet kandidatėve tė angazhuar nė nivelet drejtuese tė organizmave qė pėrfaqėsojnė, si dhe pėrfaqėsuesve nga minoritetet nė Shqipėri. (A1-TV)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio