Studentet.info
Lajme : MASH fol per kuotat
Kyqur 09-08-2006 13:26:48 (1483 Lexime)


MASH shpjegon si do veprohet me kuotat dytėsore

TIRANĖ, 9 GUSHT- Kuotat dytėsore do tė pėrfshihen nė kuotat kryesore.

Qė do tė thotė se kuotave kryesore tė pranimit pėr kėtė vit akademik do t’u shtohen edhe ato tė miratuara me vendim qeverie e tė rrėzuara mė pas.
Sipas burimeve zyrtare tė Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencės, kjo ėshtė zgjidhja e vetme qė mund tė bėhet nė kėtė rast.


Megjithėse nuk ėshtė bėrė urdhėr, gjithēka do t’u kalojė vetė universiteteve nė vend pėr tė bėrė shpalljen e fituesve.


“Universitetet kur tė bėjnė llogaritė e tė shpallin listat me fituesit kuotave kryesore do t’u shtojnė edhe ato dytėsore, nė varėsi tė degėve pėrkatėse,”- theksojnė burimet zyrtare nė ministri.

Sipas tyre, shumė shpejt do tė jepet njė pėrgjigje edhe pėr kėrkesat qė kanė dėrguar shkollat e larta, lidhur me paqartėsitė e skemės sė pranimit. (A1TV)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio