Studentet.info
RSS Feed
« 1 (2) 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Njoftime : KURSE tė gjuhės Angleze, Gjermane dhe Italiane
Kyqur 25-09-2008 5:47:13 (4497 Lexime)


FORUM-i pėr Shoqėri, Shkencė dhe Kulturė – UNIVERSITAS
FORUM for Society, Science and Culture – UNIVERSITAS

Forumi pėr Shoqėri, Shkencė dhe Kulturė - ,,UNIVERSITAS’’ nė Tetovė nga 1 tetori fillon me mbajtjen e kurseve intensive mujore, tremujore dhe gjashtmujore (ēdo ditė nga e hėna e deri tė premten, 16.30 – 19.30) nė gjuhėn angleze, gjermane dhe italiane.

Ftohen tė gjithė tė interesuarit tė paraqiten nė E-mail-in e forumit: r_universitas@yahoo.com ose nė numrin e tel. 070 533 291.

Mė shumė...

Njoftime : KONKURS
Kyqur 20-09-2008 5:35:35 (4526 Lexime)


Universiteti FAMA nė partneritet me
- Schiller International University – (Florida),
- London City College – (Londėr) dhe
- University of Sunderland - (Sunderland), shpallin:

KONKURS

Pėr regjistrimin e studentėve tė rinj nė studimet universitare Bachellor dhe Master pėr vitin akademik 2008/2009, me planprograme tė akredituara amerikane dhe angleze nė kėto qendra dhe fakultete:

Mė shumė...

Njoftime : Tė premten mė 12 shtator 2008 - Ceremonia e diplomimit tė studentėve tė gjeneratės 2005/06
Kyqur 11-09-2008 4:11:55 (1714 Lexime)


Tė nderuar studentė,

ju njoftojmė se tė premten mė 12 Shtator 2008, me fillim nė orėn 11, do tė zhvillohet ceremonia e diplomimit pėr kandidatėt e regjistruar nė vitin akademik 2005/06. Diplomat nė ceremoni do t' u shpėrndahen kandidatėve tė cilėt kanė pėrfunduar studimet nė afatin e Qershorit 2007/08.

Ftohen tė gjithė kandidatėt e interesuar qė tė marrin diplomėn nė ditėn e ceremonisė, qė deri tė mėrkurėn nė orėn 15.00 t' i parashtrojnė kėrkesat pėr diplomė, nė tė kundėrtėn nuk do tė pėrfshihen nė ceremoni.

Mė shumė...

Njoftime : DEBATI UNIVERSITAR
Kyqur 26-06-2008 2:20:46 (1744 Lexime)


Njoftohen tė gjithė profesorėt dhe studentėt e Universitetit Shtetėror tė Tetovės, se tė enjten, 26 Qershor 2008 me fillim nė ora 20 h, nė Amfiteatrin e Rektoratit tė USHT-sė do tė mbahet Debati Universitar, me temė:

“Studimet pasdiplomike nė USHT”

Pjesėmarrės nė debat:

1. Rektori i USHT-sė , prof. dr. Sadi Bexheti
2. Dekanėt e fakulteteve

Data: 26 qershor (e enjte)
Ora: 20 h
Vendi: Amfiteatri i Rektoratit tė USHT-sė

Ftohen profesorėt, studentėt e USHT-sė si dhe gjithė tė interesuarit tė marrin pjesė nė debat.

Zyra pėr informim e USHT-sė


Njoftime : NJOFTIM
Kyqur 11-06-2008 2:28:33 (1731 Lexime)


Me datė 14.06.2008 (e shtunė), nė hapėsirat e Fakultetit tė arteve, organizohet ekspozita vjetore e studentėve tė Artit Figurativ pranė Universitetit Shtetėror tė Tetovės.

Hapja solemne bėhet me 14.06.2008 (e shtunė), me fillim nė ora 18 h.
Jeni tė mirėseardhur.


Njoftime : Kandidati Rexhep Suma, mbron temėn e Masterit
Kyqur 05-06-2008 3:12:16 (2517 Lexime)


Ju njoftojmė se tė shtunėn, mė 7 qershor 2008, ora 12:00, nė Univeristetin AAB, kandidati Rexhep Suma, mbron temėn e masterit:

“Fenomeni dhunė nė television”, para Komisionit:

Prof. ass. Ibrahim Berisha, kryetar
Prof. ass. Dr. Milazim Krasniqi, mentor
Prof. ass. Dr. Rrahman Paēarrizi, anėtar

Kandidati Rexhep Suma, ėshtė vijues i gjeneratėt sė parė tė studentėve nė studimet postdiplomike MASTER nė drejtimin Komunikim Masiv dhe Gazetari. tė Universitetit AAB.


Njoftime : Specializime ne SHBA
Kyqur 28-05-2008 7:37:24 (1811 Lexime)


Kėndi Amerikan ju fton tė merrni pjesė nė prezantimin e programit Hubert H. Humphrey, me datė 29 maj 2008 ( E Ejte) , nė ora 18:00. Ky program paraqet bursė pėr profilizim dhe pėrsosje tė personave qė janė pjesė e sektorit publik dhe privat, me sė paku pesė vjet pėrvojė pune. Qėllimi i programit ėshtė qė pėrmes qėndrimit 10 mujor nė njėrin nga universitetet mė tė mira tė SHBA-ve, pėrmes seminareve, konferencave, prezantimeve etj, tė trajnohen persona pėr menaxhim mė tė mirė nė kompanitė vendore.
Programi do tė prezantohet nga Amy Storrow dhe Gazmend Ilazi, pėrfaqėsues tė Ambasadės Amerikane nė Shkup, e cila njėherit finanson kėtė program.


Me respekt:
Kėndi Amerikan Tetovė


Njoftime : Fillon manifestimi “Ditėt e Universitetit AAB”, nga 23 maj - 30 maj 2008
Kyqur 23-05-2008 9:43:26 (1783 Lexime)Universiteti AAB, pėr herė tė dytė organizon Manifestimin Tradicional “Ditėt e Universitetit AAB”,
qė kėsaj here do tė zgjasė nga 23 maj – 30 maj 2008

Ndėr aktivitetet tė cilit do tė zhvillohen gjatė kėtyre ditėve, po theksojmė:
• Konferenca Ndėrkombėtare e Urbanizmit “Prishtina metropol ose...?”,
ku ndėr pjesėmarrėsit e shumtė do tė jenė ekspertė nga SHBA, Evropa dhe shtetet rajonale: Shqipėria, Maqedonia, Kroacia, Bosnjė e Hercegovina e Sllovenia
• Ekspozita Kolektive Vjetore e studentėve tė Fakultetit tė Arteve tė Universitetit AAB,
Hapja solemne e ekspozitės, Ministri i Kulturės, Valton Beqiri
• Akademia Solemne me rastin e 77 vjetorit tė lindjes sė Ramiz Kelmendit,
Pjesėmarrės, mysafirė nga Shqipėria, Maqedonia, Austria, Akademia e Shkencave dhe e Arteve tė Kosovės, etj.
• Koncert i Korit tė Filarmonisė sė Operės dhe Baletit tė Kosovės, dirigjent Baki Jashari

Mė shumė...

Njoftime : Nėnshkruhet Marrėveshja pėr Bashkėpunim nė mes tė Universitetit AAB dhe Asociacionit tė Komunave tė Kosovės
Kyqur 20-05-2008 4:00:06 (1558 Lexime)


Njoftohen studentėt e Universitetit AAB, stafi pedagogjik dhe administrativ, se nė kuadėr tė bashkėpunimit me institucione tė ndryshme, vendore e ndėrkombėtare, tė martėn mė 20 maj 2008, nė orėn 11,30 nė Universitetin AAB do tė nėnshkruhet marrėveshja me Asociacionin e Komunave tė Kosovės.
Nė nėnshkrimin e Marrėveshjes do tė marrė pjesė edhe kryetari i kėtij Asociacioni, z. Bajram Rexhepi

Mė shumė...

Njoftime : Ligjėratė nė temėn: “Zhvillimet aktuale nė mediat shqiptare, Reality Shows” me Mentor Nazarkon
Kyqur 09-05-2008 6:08:31 (1827 Lexime)


Njoftohen tė gjithė studentėt e Fakultetit tė Komunikimeve Masive dhe Gazetarisė, se tė hėnėn mė 12 prill 2008, nė orėn 12.00, nė Amfiteatrin nr.1, do tė mbahet njė ligjeratė rasti nga publicisti shqiptar, Mentor Nazarko, i diplomuar nė shkencat politike dhe drejtėsi. Aktualisht ėshtė redaktor nė televizionin “Top Channel”.
Kohėve tė fundit ėshtė botuar libri i tij i parė “Lufta e fundit, prona e shqiptarėve nė Greqi”.

Ligjėrata me temėn: “Zhvillimet aktuale nė mediat shqiptare, Reality Shows”, do tė jetė e hapur pėr pyetje dhe diskutime.


Ftoheni tė merrni pjesė!


« 1 (2) 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio