Studentet.info
RSS Feed
« 1 2 3 (4) 5 6 7 ... 11 »
Njoftime : I n f o r m a t ė pėr afatin e prillit
Kyqur 30-03-2007 10:41:40 (2245 Lexime)


NJOFTIM pėr studentėt e Universitetit tė Evropės Juglindore


Lidhur me kėrkesėn e Unionit tė Studentėve, pėr tė sqaruar politikėn e afateve tė provimeve pėr gjeneratat e studentėve qė studiojnė sipas sistemit katėrvjeēar dhe absolventėve, pėrkitazi me Rregulloren e Universitetit (tė shpallur edhe nė Web faqen e Universitetit Rregullore), Kėshilli i Universitetit jep kėtė sqarim:

Studentėt e vitit tė tretė dhe katėrt, qė kanė regjistruar semestrin e gjashtė, apo tė tetė, do tė kenė mundėsinė e hyrjes nė provimet e kėtij semestri, nė afatin e Qershorit 2007 dhe nė afatin e Shtatorit 2007. Kėtyre studentėve, pėr provimet nga semestri qė kaloi (i pestė apo i shtatė), ju mundėsohet afati shtesė, qė do tė organizohet nė muajin prill tė vitit 2007 edhe atė prej datės 21 deri 29 prill. Ndėrsa, nė vitin e ardhshėm akademik (2007/2008), do tė ofrohet afati i njgjashėm, vetėm pėr vitin IV (pėrkatesisht semestrin e 7). Nėnkuptohet, qė nė afatin e shtatorit, kėta studentė nuk do tė mund t’i nėnshtrohen provimeve tė semestrave V dhe VII. Njėkohėsisht, ju informojmė se gjatė javės sė provimeve nuk do tė zhvillohet mėsimdhėnie.

Mė shumė...

Njoftime : Njoftim
Kyqur 27-03-2007 14:00:00 (1856 Lexime)


NJOFTIM

Njoftohen tė gjithė studentėt, profesorėt dhe tė interesuarit e tjerė se tė mėrkurėn, mė datė 28.03.2007, nė ora 13.00, nė Amfiteatrin e Rektoratit tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės, do tė mbahet ligjėrata e parė e profesorit tė mirėnjohur anglez James Pettifer. Prezent do tė jetė edhe bashkė autorja e kėtij libri, anglezja Miranda Vickers.


Tema e ligjėratės sė parė ėshtė “Cėshtja shqiptare”- Riformėsimi i Ballkanit, ku njėkohėsisht do tė bėhet edhe promovimi i kėtij libri qė doli nga shtypi kohė mė parė.Njoftime : Njoftim
Kyqur 22-03-2007 5:58:18 (1732 Lexime)

Njoftim

Ne, studentėt e programit studimor pėr Kulturė Fizike tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės, jemi tė obliguar tė njoftojmė gjithė opinionin se mė tepėr se njė javė bojkotojmė ligjėratat dhe ushtrimet pėr shkak tė mos funksionimit tė mirėfilltė programit tonė mėsimor si dhe problemeve dhe dėshtimeve qė na janė paraqitur. Ne pėrballemi me shumė probleme, si me orarin e ligjėratave dhe ushtrimeve, probleme nė afatin e provimeve, si dhe dėshtimet nė kurset obliguese tė skijimit, ndėrsa notimi realizohet me pagesėn e vetė studentėve, pėr udhėtimin. Studentėt qė bėjnė aplikim pėr mbrojtje tė temės sė diplomės nuk kanė ku tė adresohen, nuk u caktohet komisioni as mentori edhe pse paguajmė nga 50 ero pėr kėtė qėllim. Gjithashtu pėrballemi me problemin e humbjeve tė fletėparaqitjeve, tė dosjeve dhe pėr tė gjitha kėto nuk kemi ku tė drejtohemi. Njėherė shkojmė te dekani i Shkencave Humane pastaj, ai na dėrgon te prorektori pėr arsim dhe kėshtu gjithė ditėn sillemi vėrdallė nėpėr bodrumet e fakultetit dhe pėrsėri nuk arrijmė tė kryejmė punė.

Mė shumė...

Njoftime : 7 marsi - Dita e mesuesit ne UEJL
Kyqur 06-03-2007 4:24:03 (3486 Lexime)

7 marsi - Dita e mesuesit ne UEJL

F T E S Ė

Ftoheni qė tė merrni pjesė nė Manifestimin e organizuar nga Unioni i Studentėve dhe Rektorati i Universitetit tė Europės Juglindore nė Tetovė, me rastin e shėnimit tė 7 Marsit - Ditės sė Mėsuesit dhe Shkollės shqipe, qė do tė mbahet mė 7 mars 2007 (e mėrkurė), me fillim nė orėn 13,00 nė Amfiteatrin e madh.

Me respekt,

Unioni i Studentėve dhe Rektorati i UEJL


Njoftime : BURSA PER STUDIME NE SHBA
Kyqur 24-02-2007 9:35:47 (3205 Lexime)

BURSA PER STUDIME NE SHBA

Zyra pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare lajmėron stafin akademik, asistentėt e programeve tė ndryshme studimore, asistentėt e ri dhe studentėt e vitit tė katėrt, se mė 6 mars 2007, nė orėn 13:30, pėrfaqėsues tė Ambasadės Amerikane nė Shkup do tė bėjnė njė prezantim pėr dhėnien e bursave pėr studimet master dhe doktorata nė disa universitete eminente tė SHBA-ve.

Ky prezantim pėr dhėnien e bursave pėr studime pasuniversitare do tė mbahet nė Amfiteatrin e Rektoratit tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės. Pas prezantimit tė pranishmit do tė kenė mundėsinė qė tė parashtrojnė edhe pyetje qė kanė tė bėjė me kėtė cėshtje.


Njoftime : Unioni i Studenteve Shqiptar - USSH
Kyqur 05-02-2007 10:10:00 (2846 Lexime)

Konkurs pėr aplikim pėr Kryetar tė USSH-sė nė Universitetin e Prishtines.Unioni i Studentėve Shqiptarė USSH-ja, Kryetari i Pergjithshemė i USSH-sė nė bazė tė Statutit tė USSH-sė,neti 5,6 dhe 7 pėr mbajtjen e Kuvendit tė USSH-sė dega nė Universitetin e Prishtinesė, shpallė tė hapurė konkursinė pėr aplikim pėr Kryetar tė USSH-sė nė Universitetin e Prishtinesė.


Pėr te aplikuarė kandidatet nė kėtė garė Studentore duhet ti permbushin keto Kritere:

1. Tė jetė Shqiptarė,
2. Tė jetė Studentė i Universitetit tė Prishtinesė,
3. Tė ketė noten mesatare mbi 8.00
4. Tė jetė i moshesė 19-24 vjeqarė.


Unioni i Studentėve Shqiptarė USSH-ja (selia Qendrore) i benė thirrje te gjithė Studentėve qė janė tė interesuar qė tė udheheqin mė Studentet e UP-sė tė lajmrohen nė Zyren e Unionit tė Studentėve Shqiptarė (Fakulteti Juridik kati IV) ose tė lamrohen nė keto E-mail adresa :

ussh@albaner.net , u_s_sh@yahoo.com , info-ussh@hotmail.com ,
ose nė numrat e Telefonit:

044 - 372-676 , 044 - 450-939 , 044 - 675-939 qė ti marine fletėaplikaconetė pėr konkurimė.


Aplikimi fillonė prejė datesė: 15 shkurtė 2007 dhe perfundonė mė 20 shkurtė 2007.

Komisioni Qendror Zgjedhorė i Unionit tė Studentėve Shqiptarė KQZUSSH-ja


Njoftime : USSH
Kyqur 24-01-2007 14:50:00 (1928 Lexime)


DEBAT ME STUDENTĖ

Unioni i Studentėve Shqiptarė USSH, (Organizat Studentore Kombėtare), mė 30 janar 2007 (e martė) nė ora 13:00 do tė organizoj Debat mė Studentė nė Bibloteken Kombėtare dhe Universitare tė Kosovės.

Tema:

Statusi final dhe sfidat pėr zhvillimin Ekonomik tė Kosvoės

I ftuar nė Debat do jetė:

z. Bexhet Pacolli, afarist i njohur dhe krytar i AKR-sė

Mė shumė...

Njoftime : UNIVERSITETI SHTETĖROR I TETOVĖS
Kyqur 27-12-2006 15:35:42 (6186 Lexime)

NJ O F T I M

Me 28.12.2006 dita e Enjte , ne Sallen solemne te Fakultetit te Shkencave Humane dhe Arteve rektori i Universitetit Shteteror te Tetoves prof. dr. Sadi Bexheti, do te mbaje nje konference shtypi me gazetare.

Pas konferences do te organizohet nje pritje per Vitin e Ri dhe do te shtrohet nje koktej.

Konferenca do te mbahet ne oren 11.00


Me respekt!

Tetove, 27. XII. 2006 Zyra per informim e USHT-seNjoftime : NJ O F T I M
Kyqur 26-12-2006 12:27:20 (1550 Lexime)

NJ O F T I MDitėn e mėrkurė, 27 dhjetor 2006, nė ora 11:00, nė sheshin e qytetit nė Tetovė, Kėshilli Organizativ i protestės me moton: ”Ndal dhunės mbi studentėt!” organizon marsh protestues.

Parakalimi do tė fillojė nga rektorati i USHT – sė, nėpėr bulevardin “Dėshmorėt e kombit” (Ilindeni) dhe do tė pėrfundojė nė sheshin “Studenti” nė qendėr tė Tetovės.
Ftojmė gjithė studentėt, profesorėt, maturantėt, qytetarėt, shoqatat joqeveritare, arsimdashėsit dhe kundėrshtarėt e instalimit tė dhunės mbi rininė studentore qė me kėtė rrugėtim tonin protestues tė dėshmojmė se rinia shqiptare nuk i nėnshtrohet dhunės sado brutale e barbare tė jetė ajo

Mė shumė...

Njoftime : Pėr: z. Sadi Bexheti – Rektor i Universitetit Shtetror tė Tetovės
Kyqur 17-10-2006 14:36:46 (2127 Lexime)

Unionit tė Studentėve Shqiptarė USSH-sė

Telegarm UrimiI nderuari Rektor, Prof.Dr.Sadi Bexheti

Lajmi pėr zgjedhjen tuaj rektor i Universitetit Shtetror tė Tetovės u prit me kėnaqėsi tė veēantė nga Unioni i Studentėve Shqiptarė.

Me kėtė aq tė rėndėsishėm, nė rend tė parė pėr vetė Universitetin Shtetėror tė Tetovės, pėr profesoratin, pėr studentėt, por edhe pėr interesin e pėrgjithshėm tė banorėve shqiptarė tė Maqedonisė, dėshiroj tė Ju uroj punė tė mbarė dhe suksese tė mėtejmė pėr kėtė vatėr tė dijes shqipe.

Mė lejoni qė nė emrin tim personal por edhe nė emrin e tė gjithė studentėve, anėtarė tė Unionit tė Studentėve Shqiptarė (USSH) (organizat studentore e shtrirė nė Universitetet Shqiptare), tu shpreh kėnaqėsinė time qė Ju po e drejtoni kėtė institucion tė rėndėsishėm arsimor pėr shqiptarėt nė Maqedoni, por edhe mė gjėrė.

Mė shumė...

« 1 2 3 (4) 5 6 7 ... 11 »

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio