Studentet.info
RSS Feed
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 (10) 11 »
Njoftime : SEE-UNIVERSITY
Kyqur 09-06-2005 7:08:02 (1292 Lexime)

Ftesė


_________________________________________________


Me kėnaqėsi Ju informojmė se Qendra pėr Hulumtime tė Administratės Publike, UEJL - Tetovė me Fondacionin Friedrich Ebert me zyrė nė Shkup, me studentėt e Fakultetit tė Administratės Publike organizon Seminar, nė Temė:TĖ DREJTAT E NJERIUT

DHE SHĖRBIMI PUBLIKSeminari do tė mbahet mė 10 dhe 11 qershor 2005 (e premte dhe shtune prej 10.00 - 15.00) nė lokalet e Klubit tė deputetėve rruga “Mitropolit Teodisej Gologanov” nr. 45 Shkup


Bashk me thirrjen ua dėrgojmė edhe Programin e punės. Do tė na bėni respekt tė posaēėm, nėse edhe Ju e pėrcjellni kėtė debat.2 qershor 2005 Qendra pėr Hulumtime tė Administratės Publike

Tetovė UEJL - Tetovė


Njoftime : SEE-UNIVERSITY
Kyqur 07-06-2005 6:18:05 (1352 Lexime)

Te nderuar kolegė, studentėJu njoftojmė se ditėn e mėrkurė, nė datė 08 .06.2005, pėr shkak te evenimentit solemn qė do tė mbahet nė Universitetin tonė, dhėnies sė titullit Doctor Honoris Causa shkrimtarit Ismail Kadare, prej orės 11.00 deri nė orėn 13.00 nuk do te zhvillohet mėsim.Rektorati

Tetovė, 7 QERSHOR 2005

Sonila Gogu
Prorectors' Assistant
SEE University
Tel: + 389 44 356 284
Mob: +389 70 954 951
e-mail: s.gogu@seeu.edu.mk


Njoftime : SEE-UNIVERSITY
Kyqur 07-06-2005 6:16:18 (1467 Lexime)

Te nderuar, studentėZ-nja Reiko Saito – Fakulteti I Shkencave humanistike: Kulturat krahasuese dhe Komunikimi I mediave, Tokio, Japoni – do te mbaje ligjerate ne temen e Kulturave krahasuese – subkultura dhe kultura e larte japoneze: paralele me kulturen shqiptare dhe kulturen maqedonase.Ligjerata do te mbahet te enjten, me date 9 qershor 2005, ne oren 13:00 (806.02).Pjesemarja juaj eshte e mireseardhur.

Tetovė, 7 QERSHOR 2005


Thank you and best regards,
Dr. Sc Mirushe Hoxha
--------------------------------

Pro-Dean
Communication Sciences and Technologies
Department: Communication Sciences
SEE University
Mobile: (070) 466 - 498
Work email: m.hoxha@seeu.edu.mk
Private email: hmirushe@yahoo.com


Njoftime : SEE-UNIVERSITY
Kyqur 06-06-2005 10:41:20 (1390 Lexime)

Tė nderuar, studentėMė 8 qershor 2005 nė UNiversitetin e Evropes Juglindore nė Tetovė , shkrimtari me renome botėrore Ismail Kadare do tė promovojė librin e tij. Jeni tė ftuar tė merni pjesė nė promovimin e librit tė Kadaresė, qė do mbahet nė amfiteatrin e vogėl , me fillim nė ora 14:00-16:00.

Tetovė, 6 QERSHOR 2005


Njoftime : Studimet postdiplomike
Kyqur 01-06-2005 8:45:52 (1959 Lexime)

Nga: Dr. Paul M. Foster,

Drejtor i studimeve postdiplomike

Universiteti i EJL, Tetovė, Maqedoni


Data: 1 Qershor 2005


Lėnda: Studimet postdiplomike


Nė vjeshtė tė vitit 2005, Universiteti i Evropės Juglindore do tė fillojė tė ofrojė studime tė ciklit tė dytė (programin e magjistraturės). UEJL ka aplikuar pėr akreditim nė Bordin e Akreditimit tė Republikės sė Maqedonisė, pėr miratim tė 13 programeve postdiplomike, dhe sė shpejti presim vendimin e Bordit. Nė ndėrkohė, UEJL njofton opinionin publik dhe studentėt potencial se studimet post-diplomike nė kėtė Universitet do tė fillojnė nė muajin nėntor 2005 me afėr 5 programe tė studimit, ndėrsa programet tjera do tė fillojnė nė pranverė 2006 dhe verė 2006. Fushat qė do tė mbulohen nga studimet postdiplomike janė:


Administrata e Biznesit
Program i pėrbashkėt i magjistraturės (MBA) me Shkollėn e menaxhimit tė Maastricht-it dhe UEJL nė gjuhėn angleze me kohėzgjatje prej 2 vite
Program i magjistraturės (MA) nė Administratėn e Biznesit me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe dhe/ose maqedone

Administrata Publike
Program i pėrbashkėt i magjistraturės (MA) me Universitetin Paris 12 me kohėzgjatje prej 2 vite, nė gjuhėn franceze dhe shqipe dhe/ose maqedone
Program i magjistraturės (MA) nė Administratėn Publike me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe dhe/ose maqedone

Shkencat dhe Teknologjitė e Komunikimit
Program i magjistraturės (MS) nė Shkencat Kompjuterike me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn angleze
Program i magjistraturės (MA) nė Shkencat e Komunikimit me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) MA nė gjuhėn angleze dhe/ose shqipe dhe/ose maqedone


Studimet juridike
Program i magjistraturės (MA)me kohėzgjatje prej njė vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn angleze
Program i magjistraturės (LLM) nė tė drejtėn Evropiane me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm nė gjuhėn angleze
Program i magjistraturės (LLM) nė tė drejtėn komerciale ndėrkombėtare me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn angleze


Pedagogji
Program i magjistraturės (MA) nė gjuhėn angleze (mėsimi i gjuhės angleze si gjuhė e huaj) me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn angleze
Program i magjistraturės (MA) nė gjuhėn shqipe dhe literaturė me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe
Program i magjistraturės (MA) nė Udhėheqjen dhe menaxhimin edukativ me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe dhe/ose maqedone


Studime ndėrdisiplinore
Studime Ballkanike me kohėzgjatje prej 1 vit e gjysėm (90 kredi) nė gjuhėn shqipe dhe/ose maqedone dhe/ose angleze


Tė gjitha programet (pėrveē programit tė magjistraturės MBA me Shkollėn e menaxhimit tė Maastricht-it) do tė kushtojnė 1200 Euro pėr njė semestėr nė kundėrvlerė tė denarit. Periudha e regjistrimit do tė fillojė kah fundi i verės dhe do tė zgjasė deri kah mesi i shtatorit 2005.

Pėr mė shumė informata, ju lutemi tė vizitoni veb-faqen e UEJL: www.seeu.edu.mk


Njoftime : LAJMERIME
Kyqur 31-05-2005 5:46:58 (1978 Lexime)

SEE-UNIVERSITY

Panairi i Punėsimit 1 Qershor 2005 (Dita e Merkure)

Tė nderuar studentė, profesorė, kolegė,


Qendra e Shėrbimeve tė Karrierės nėpėrmjet Panairit tė Punėsimit ka pėr qėllim tė bėjė ndėrlidhjen midis studentėve tė vitit tė katėr tė cilėt janė para diplomimit dhe kompanive dhe institucioneve publike qė tė mund tė fillojnė tė zhvillohen biseda pėr punėsim tė studentėve tonė.


Ē’ka kėrkohet nga studentėt?


Studentėt e vitit tė katėrt por edhe tė gjithė tė tjerėt, duhet tė marrin me vete CV (Biografi) tė shkruar nė mėnyrėn mė tė mirė nė gjuhėn angleze, Shqipe ose maqedonase.
Ata studentė qė kanė kaluar trajnimin prej tre moduleve janė tė vetėdijshės pėr pėrgaditjen qė duhet tė kenė pėr nė Panair, port ė tjerėt nėse nuk e kanė kaluar trajnimin mund tė ndėrtojnė njė CV Personale nėpėrmjet softėarit tė mėposhtėm: http://europass.cedefop.eu.int/instruments/cv/step1.do
Deri mė tani ka njė interes shumė ta madh nga kompanitė vendore pėr tė punėsuar studentėt tonė dhe do tė pritet prej jush tė cilėt jeni tė interesuar tė futeni nė sfidat e tregut tė punės, tė visheni mė seriozisht sepse kompanitė e ndryshme do tė bėjnė intervistime tė shkurtėra.Ne kėtė Panair e bėjmė pėr ju, prandaj ju ftojmė tė merrni pjesė dhe masovikisht ta vizitoni Panairin dhe tė gjeni veten e juaj nė njėrėn nga kėto kompani.


Hapja solemne 10:00 deri me 15:00, te hyrja kryesore e Restorantit te Madh (BEVA)


Tetovė,
31 MAJ 2005


Njoftime : LAJMERIME
Kyqur 31-05-2005 5:45:08 (1619 Lexime)

SEE-UNIVERSITY

Tė nderuar studentė/ tė punėsuar nė UEJL,Sa i pėrket aktivitetit pėr dhurim tė gjakut i cili tanimė ėshtė bėrė traditė nė Universitetin tonė, Ju informojmė se edhe kėtė vit do tė ketė njė aktivitet tė tillė. Ju mund tė jepni kontributin tuaj duke filluar prej ditės sė hėnė (30 maj 2005) – e deri tė premten (03 qershor 2005). Gjatė kėtyre pesė ditėve ekipi i transfuziologjisė do tė qėndrojė nė Universitetin tonė nė periudhėn prej 09:00 nė mėngjes e deri mė 16:00 pasdite, nė dhomėn 201.01.6.

Mos lėshoni mundėsinė tė tregoni humanitetin Tuaj, t’i ndihmoni dhe t’jua shpėtoni jetėn atyre tė cilėt vėrtet kanė nevojė pėr gjakun tuaj.Universiteti i Evropės Juglindore


Tetovė,
31 MAJ 2005


Njoftime : LAJMERIME
Kyqur 31-05-2005 5:43:55 (1752 Lexime)

SEE-UNIVERSITY


Informatė e rėndėsishme pėr studentėt tė cilėt do tė diplomojnėRektorati ka propozuar se nga fillimi i vitit akademik 2005/2006, do tė ketė vetėm njė afat plotėsues nė UEJL, i cili do tė mbahet ēdo vit nė muajin shtator. Kjo do tė thotė se afati i provimeve plotėsuese (make-up) nuk do tė mbahet vitin e ardhshėm. Prandaj, Rektorati ka marrė vendim qė tė gjithė studentėt tė cilėt deri mė 1 qershor 2005 kanė fituar 205 ose mė shumė kredi (dhe jo 210 kredi siē ju informuam iavėn e kaluar), do tė mund tė marrin pjesė nė ceremoninė solemne me rastin e promovimit tė gjeneratės sė parė tė absolventėve tė UEJL. Pra luten tė gjithė studentėt me 205 (e mė shumė) kredi, tė drejtohen nė Zyrėn pėr ēėshtje studentore (Regjistri) dhe tė plotėsojnė formularin pėr diplomim.


Ju faleminderit


Pro-rektori pėr mėsimdhėnie

Tetovė,
31 MAJ 2005


Njoftime : LAJMERIME
Kyqur 30-05-2005 7:32:37 (1767 Lexime)

SEE-UNIVERSITY

Znj. Michele Pendax ėshtė autore e librit mbi pedagogjinė, tė pėrkthyer nė gj. shqipe e gj. maqedone, nė kuadėr tė projektit francez.

Ajo do tė vizitojė UEJL-nė nga 1-3 qershor 2005, pėr tė realizuar kėto
ligjerata:

E mėrkurė, 1 qershor

-Nė kuadėr tė Panairit tė Punėsimeve nė kampusin e UEJL-sė , tė njėjtėnditė Znj. Pendanx do tė prezantojė librin e saj tė botuar nga LOGOS A dhe nėpėrmjet njė ligjerate do flasė mė gjerėsisht mbi tematikėn e librit.

- Konferenca do tė realizohet nė 814.02, me fillim nė ora 14:00-16:00, epėrcjellur me pėrkthim nga gj. frenge nė gj. shqipe e gj. maq.

E enjte , 2 qershor

-Znj Pendanx do realziojė ligjeratėn e dytė nė temėn : gramatika dhe
mėsimnxėnia

-Kjo ligjeratė do tė realizohte nė 814.02, me fillim nė 14:00-16:00, e
pėrcjellur me pėrkthim nga gj frenge nė gj. shqipe dhe gj. maqed.

E premte , 3 qershor

- Znj Pendanx do marė pjesė nė njė tryezė tė organizuar nė temėn e
ligjeratės sė saj tė dytė , me fillim nė ora 10:00-12:00, pėrcjellur me
pėrkthim.
Njoftime : LAJMRIM
Kyqur 27-05-2005 10:38:05 (2052 Lexime)

SEE-UNIVERSITY

Tė gjithė studentėt tė cilėt deri mė 1 qershor 2005 kanė fituar 210 kredi, ftohen tė marrin pjesė nė ceremoninė solemne me rastin e promovimit tė gjeneratės sė parė tė absolventėve tė UEJL.

Ceremonia nė fjalė do tė mbahet mė 11 qershor 2005 (e shtunė), nė ora 10:00, nė qytezėn universitare. Pritet qė mbi 1000 mysafirė tė marrin pjesė, kėshtu qė ky rast do tė mbahet jashtė.


Nė kėtė ceremoni mund tė marrin pjesė vetėm studentėt tė cilėt teorikisht diplomojnė nė fund tė kėtij semestri (me 240 kredi), dhe kjo ėshtė arsyeja pėrse e kemi pėrkufizuar kėtė ceremoni vetėm pėr ato studentė tė cilėt do tė mbledhin 210 kredi deri mė 1 qershor. Studentėt tė cilėt kanė mė pak se 210 kredi do tė marrin pjesė nė Ceremoninė e ardhshme tė diplomimit.

Tė gjithė studentėt tė cilėt kanė fituar ose besojnė se do tė mbledhin 210 kredi deri mė 1 qershor 2005, duhet menjėherė tė shkojnė nė Zyrėn pėr ēėshtje studentore (Regjistri) dhe tė plotėsojnė formularin pėr diplomim dhe tė marrin udhėzime tė mėtejshme.

Dr. Zamir Dika
Pro-rektor pėr ēėshtje studentore

26.05.2005
Tetovė


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 (10) 11 »

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio