Studentet.info
RSS Feed
« 1 2 (3)
Intervista : Me Rektorin e Universitetit tė Prishtinės Enver Hasani dhėnė Epokės se Re
Kyqur 02-01-2007 6:10:30 (3764 Lexime)


Hasani: Kėshtu nuk shkon


Nga: Ardian Zejnaj

Thotė se nuk kam bėrė spastrime dhe se, UP-ja ka njė administratė tė viteve ’70 tė shekullit tė kaluar, pėr dallim nga institucionet tjera publike ku ajo ėshtė e re, dhe kjo administratė nuk ėshtė efektive sa duhet.

-Se UP-ja deri kėtė vit ka qenė vetėm arenė ku 80 pėr qind e kohės ka kaluar duke hyrė e duke dalė nga provimet dhe kjo gjendje e tillė ekziston vetėm edhe nė universitet serbe.

- Qė kush beson nė vetėmajftushmėri tė dijes qė prodhohet nė Kosovės, ėshtė naivi mė i madh.

- Pyet, se a ka njė universitet ndokund nė botėn perėndimore ku ti mund tė bėhesh profesor pa botuar kurrė asnjė shkrim qė ka recension ndėrkombėtar?

- Se asnjė euro nuk ia ka dhėnė Gerog Veber e as nuk ka ndėrmend tė paguaj, sepse nuk ka tė drejtė pėr njė gjė tė tillė.

Mė shumė...

« 1 2 (3)

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio