Studentet.info
RSS Feed
Muzikė : Eurovision 2007
Kyqur 12-05-2007 16:20:00 (1615 Lexime)


Kliko mbi foton qe te hapet Qendra Mediale


Muzikė : SYSteM B’N’G
Kyqur 23-08-2006 9:21:25 (2128 Lexime)


SYSteM B’N’G

System BnG ėshtė formuar me 31 janar 2001,Kosovė nga: LL-Diplomati

System BnG dot thot; System eka kuptimin e bashkpunimit ndermejt LL-Diplomatit dhe te gjith reperave tjer qe kan qellime te mira rreth hip-hop kultures ne Kosove.
Kurse BnG dot thot: Big Night Gangsta (SHoqnia e neteve t’mdhaja).

Me dat 31 janar 2001 eshte realizue kenga e par ne studio Syrigana Prishtinė ku edhe eshte vendosur si data e fillimit te funksjonimit te BNG.pastai vazhdoi inqizimi I kengeve tjera po ne te njojten studio deri me perfundimin e albumit te par me dat 31 janar2003.

Gjate gjithe kesai kohe kemi kalue shum shum raste tė mira dhe tė kqija tė cilat kan hyr veq nė historin tonė tė kaluar.
System BnG:nė fillim kem kerkue nga tė xhith kompozitoret tė na perkrahin por s’kemi xhet pėrkrahje,deri te kompozitoret tė cilet s’kan qen tė pėrkryer pėr muziken hip-hop po vetėm qe kan pas deshir qe sistemi te ec pėrpara dhe kan qen tė bindur se njė dit dotė arrim sukses siq kem arrit ku ne I falenderojm shum shum Burim Krasniqin, Gzim Vocen, Dj.Black Bassel.

Mė shumė...

Muzikė : Eurovision 2006
Kyqur 25-05-2006 4:11:51 (1507 Lexime)


Muzikė : “Adrenalinė show”
Kyqur 14-04-2006 7:35:32 (1619 Lexime)

“Top Fest” rinis mė kualifikimin e mė tė mirėve

Eshtė zhvilluar dje gjysmėfinalja e parė e edicionit tė tretė tė “Top-Fest”-it, festivalit tė kėngės moderne shqiptare or-ganizuar nga “Top Channel”, “Top Albania Radio” dhe “Top Records” . 25 grupe e kėngėtarė kanė interpretuar nė gjysmėfi-nalen e parė, tė mirėpritur nga nja audiencė e zjarrte rinore.
Pėr ta parė (ose jo) veten nė natėn finale, njė pjesė prej tyre, janė nė ethe duke pritur vlerė-simin e publikut nėpėrmjet votimit me SMS. I njėjti ritual do tė ndiqet dhe sot me pjesė-marrėsit nė gjysmėfinalen e dytė. E diela mbrėma do tė shėnojė dhe kulmin e edicionit tė tretė tė “Top Fest”-it, ku mė tė votuarit, do tė interpretojnė nė njė garė, ku si synim, janė veē ēmimit tė parė edhe 8 ēmime tė tjera, dukė nisur mė dy “Best”, (male & female), “Best Hip Pop”, “Best Pop&Rock”, “Best New Artist”, Best Song”, “Best Video” dhe “R&B”.

Mė shumė...

Muzikė : Simfoni pėr Universitetin
Kyqur 17-06-2005 11:46:29 (1959 Lexime)

Altin Volaj: Muzikanti shkodran, simfoni per Universitetitn e Bostonit

BOSTON MA: Se, kur geni i tij mbante fshehur muziken, kete Altin Volaj nuk e deshifron dot. VeĒ kujton oret e zgjatura, qe i vogel ngulte vemendjen mbi orekester. Po ashtu, ishte perpjekur shpesh qe me andrralla perfytyrimesh te improvizonte me fizarmonike disa nota muzikore.

Keto jane fijet qe e lidhin femijerine e Altinit me ate Ēka ka arritur sot. Nga studimet greke ai gjendet ne Amerike. Eshte ndihmes profesor ne Universitetin shteteror te Maryland, nderkohe qe kompozimet e tij jane vleresuar dhe luajtur nga muzikante te njohur, dy prej te cileve jane dirigjentet Theodore Antoniou dhe Sergey Khaunev, si edhe nga Alea III, Greek Ensemble of Nee Music dhe orkestrat simfonike te universiteteve te Bostonit dhe Maryland.

Mė shumė...

Muzikė : Eurovision 2005
Kyqur 07-06-2005 0:09:58 (1752 Lexime)


Muzikė : Ledina Ēelo nė Eurovizion 2005, nė 10 finalistet
Kyqur 21-05-2005 4:50:57 (2084 Lexime)

Intervista e Eurvosion.tv me Ledia Ēelo

Mė shumė...

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio