Akuzė Bashkim Selmanit

Data 24-10-2006 15:41:54 | Tema: Lajme


Akuzohet Bashkim Selmani Ish Sekretar i USHT-sė

TETOVĖ, 24 TETOR- Gjykata themelore e Tetovės, ngriti akuzė kundėr Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė USHT-sė, Bashkim Selmanit, pėr vepėr penale, falsifikim tė dokumenteve. Pėrpos Bashkim Selmanit janė akuzuar edhe dy persona tė tjerė.

Bashkim Selmani ėshtė akuzuar se mė 30 Shtator 2005, si sekretar i pėrgjithshėm i USHT-sė, ka bėrė falsifikim tė dokumenteve tė D.A. dhe M.A. Nė dokumente ka shėnuar se qė tė dytė kanė diplomuar mė 28.09.2005 nė Fakultetin e Shkencave humane dhe arteve edhe qė tė dytė kanė diplomuar mė 6 Maj 2006.

Siē thuhet nė akuzė, D.A. dhe M.A., qėllimisht i kanė shfrytėzuar diplomat e rrejshme gjatė punėsimit nė Shkollėn Fillore “Ismail Qemali” nė Nerashtė. Ata nė konkurs janė paraqitur me diploma tė falsifikuara dhe janė punėsuar si arsimtare.


Organet kompetente kanė kėrkuar qė tė akuzuarit tė parė t’i shqiptohet masa “ndalesė pėr ushtrimin e veprimtarisė”.
Bashkim Selmani nė ndėrkohė ėhstė shkakruar nga detyra sekretar i pėrgjithshėm i USHT-sė.(Studentet.info)
Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1061