Sulmuesit e Universitetit Shtetėror tė Tetovės para gjyqtarit hetues

Data 27-10-2006 16:28:42 | Tema: Lajme

Profesorėt para gjyqtarit hetues

TETOVĖ, 27 TETOR - Nė Gjykatėn Themelore nė Tetovė filloi sot hetimi pėr incidentin e djeshėm kur u rrah shefi i sapoemėruar i katedrės pėr kulturė fizike pranė Fakultetit pėr Shkenca Humane nė Universitetin e Tetovės (UT), Miftar Ziberi.

Para gjyqtarit nė hetuesi ishin Sali Emini, profesor inordinar nė UT, Vullnet Ahmeti, profesor dhe Ibraim Deari, asistent. Pas disa ore ata janė lėshuar.

Kundėr Eminit, Ametit dhe Dearit, SPB Tetovė mbrėmė parashtroi kallėzime penale pėr shkak dyshimit se e kanė sulmuar Ziberin dhe i kanė shkaktuar lėndime nė trup dhe fytyrė.

U.d. Rektor i UT-sė Sadi Bexheti lidhur me incidentin deklaroi se punė tė kėtilla nuk u ngjajnė institucioneve tė kėtilla.Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1067