Master dyvjeēar pėr studentėt e Shkencave Sociale

Data 18-11-2006 13:20:58 | Tema: Lajme


Master dyvjeēar pėr studentėt e Shkencave Sociale

TIRANĖ, 18 NĖNTOR- Rreth 100 studentė, tė cilėt kanė mbaruar Fakultetin e Shkencave Sociale me njė mesatare tė kėnaqshme, do tė pėrfitojnė njė master dyvjeēar pėr barazinė gjinore. Sipas kėtij programi, tė gjithė studentėt qė kanė mbaruar studimet nė degėt e Sociologjisė, Punėve Sociale, pėr Shkenca Politike dhe Drejtėsi mund tė aplikojnė pėr tė marrė tė drejtėn e ndjekjes sė kėtyre studimeve pasuniversitare, si dhe shumė kurseve trajnuese nė gjuhė tė ndryshme.

Regjistrimi i studentėve do tė fillojė nga janari i vitit qė vjen dhe i vetmi kusht pėr studentėt nė pranim do tė jetė mesatarja e lartė. Sipas pėrfaqėsuesve tė UNDP-sė, rreth 100 studentė me mesatare tė lartė do tė pėrfitojnė nga ky program. Programi master pėr barazinė gjinore u bė i mundur nga financuesi kryesor PNUD, si dhe ambasada e Norvegjisė nė Tiranė. Nė lanēimin e kėtij programi ishin tė pranishėm ministri i Arsimit dhe Shkencės, Genc Pollo, zv/ministrja e Punės dhe Ēėshtjeve Sociale, Marieta Zaēe, pėrfaqėsues tė PNUD-it nė Tiranė, si dhe konsulli Norvegjez nė vendin tonė.Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1096