Prorektori i USHT-sė Etem Iseni takon rektorin e UP-sė Enver Hasanin

Data 01-02-2007 5:30:00 | Tema: Lajme


Thellimi i bashkėpunimit nė funksion tė fitimit tė dijes

PRISHTINĖ, 1 SHKURT - Nė kuadėr tė njė vizite zyrtare nė Prishtinė, prorektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT), Etem Iseni, realizoi njė takim me rektorin e Universitetit tė Prishtinės (UP), Enver Hasani, dhe prorektorin Luan Ahma.

Nė kėtė takim u bisedua pėr format e bashkėpunimit nė mes tė Universitetit tė Prishtinės dhe Universitetit Shtetėror tė Tetovės. Mes tjerash nė kėtė takim u tha se komunikimi, kėmbimi i kuadrove, vlerave dhe studentėve duhet tė intensifikohet gjithnjė e mė shumė.

Prorektori i USHT-sė Etem Iseni u shpreh se Universiteti i Tetovės gjithnjė ka qenė i hapur dhe i interesuar qė tė bashkėpunojė me Universitetin e Prishtinės. “Shumė kuadro tona janė shkolluar nė Kosovė dhe pėr kėtė ju jemi shumė mirėnjohės”, tha prorektori Iseni duke shtuar se “nė kuadėr tė bashkėpunimit rajonal ne duhet t’i intensifikojmė bashkėpunimin me ju dhe tė kėmbejmė ide, vlera dhe projekte qė janė nė interes tė ngritjes dhe cilėsisė arsimore tė institucioneve tona”, nėnvizon prorektori i USHT-sė Etem Iseni.


“Nėse nuk ka angazhim pėr njė arsim sipėror kualitativ atėherė nuk arsyetohet prezenca e tij nė kėto institucione. Ne kemi shumė nevojė pėr thellim tė bashkėpunimit dhe nė kėtė vijė edhe tė krijimit tė kushteve tė studentėve qė tė mund tė komunikojnė lirshėm, tė kėmbejnė ide dhe projekte tė cilat do tė ishin nė funksion tė fitimit tė dijeve tė reja ndėruniversitare”, pėrfundon Etem Iseni, prorektor i USHT-sė.

Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1209