PTK ndanė 69 bursa pėr studentė tė dalluar tė UP-sė

Data 09-03-2007 14:13:15 | Tema: Lajme

PTK ndanė 69 bursa pėr studentė tė dalluar tė UP-sė

PRISHTINĖ, 9 MARS- Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovės, nė kuadėr tė nismės pėr mbėshtetje tė “Mendjes mė tė zgjuar”, ndau tė premten 69 bursa, secila nė vlerė prej 900 eurosh, pėr studentė mė tė dalluar tė Universitetit tė Prishtinės.

Zyra e Informimit e PTK-sė njoftoi se 69 studentė tė Universitetit tė Prishtinės, kanė nėnshkruar njė kontratė me PTK-nė, me tė cilėn ata marrin njė shumė prej 900 euro si mbėshtetje dhe pėrkrahje gjatė kėtij viti akademik. Lista e pėrfituesve tė bursės ėshtė pėrpiluar nga Rektorati i Universiteti i Prishtinės dhe kriter bazė ishte suksesi i studentėve.
Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1278