TURPI I MEDIAVE TĖ KOSOVĖS

Data 30-11-2004 11:03:03 | Tema: LajmeTURPI I MEDIAVE TĖ KOSOVĖSStudentėt grevistė nė Tetovė kanė shprehur kritika tė ashpra nė adresė tė mediave tė Kosovės tė cilat janė bėrė tė shurdhėta.
“Pėrveē disa mediave qė dalin edhe nė Maqedoni, asnjė media tjetėr nga Kosova nuk ka shkruar asnjė rresht pėr problemin e studentėve dhe grevėn qė bėjmė ne.
Ėshtė e patolerushme qė mediat tė cilėt shiten si profesionale dhe rrahin gjoks se paraqesin tė gjitha problemet e shoqėrisė, tė mbajnė nė heshtje protestėn tonė.
Atyre duhet t’u vijė turp” deklaroi Rexhep Sopaj anėtar I Kėshillit grevist.

Nga: Halit AJDINI - FaktiKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=13