Pėrurim i zyrės sė Universitetit nė Shtip

Data 28-03-2007 10:21:40 | Tema: Lajme

Pėrurim i zyrės sė Universitetit nė Shtip

SHTIP, 28 MARS- Zyrja e Universitetit "Goce Dellēev" nė Shtip sot nė mėnyrė solemne do tė pėrurohet nė Shtip, lajmėrohet zyrtarisht.

Nė pėrurimin do tė marrė pjesė edhe ministri i Arsimit dhe Shkencės, Sulejman Rushiti i cili sot ėshtė pėr vizitė njėditėshe nė qytetitin e Shtipit.

Nė kuadėr tė vizitės, Rushiti ėshtė paralajmėruar se do tė realizojė takim punues me kryetarin e komunės sė Shtipit, ndėrsa do ta vizitojė edhe shkollėn fillore nė Novo SellėKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1313