FILLOJNĖ PĖRGADITJET PĖR TĖ DIPLOMUARIT NĖ USHT

Data 23-02-2005 5:54:28 | Tema: Lajme


Studentėt me uniformė festive gjatė marrjes sė diplomave

TETOVĖ, 23 SHKURT- Studentėt qė do diplomohen nė Universitetin Shtetėror nė Tetovė dhe pėr disa studentė qė janė diplomuar kėtė vit, nė mėnyrė festive do tė marrin diploma nė njė ceromoni festive tė cilėn do ta organizojė rektorati i USHT-sė kėtė vendim e ka marrė Senati i Universitetit Shtetėror nė Tetovė, nė njėrėn nga mbledhjet e fundit tė realizuar kėtė vit.
Sipas sekretarit tė pėrgjitshėm Bashkim Slemani me kėtė vendim Universiteti Shtetėror i Tetovės do tė ndėrroj imazhin e deritanishėm dhe do tė inkurajojė studentėt pėr pėrkushtim sa mė tė madh tė tyre gjatė studimeve.


Senati i USHT-sė ka vendosur qė rektori, prorektori dekanėt e fakulteteve dhe sekretari i pėrgjithsėm tė mbajnė uniformė festive gjatė dorėzimit tė diplomave studentėve qė do tė diplomohen nė Universitetin Shtetėror nė Tetovė.
Javėn e ardhshme pritet qė tė dorėzohen 150 diploma pėr studentėt qė janė diplomuar nė USHT.

Nga: Halit AJDINIKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=153