U REALIZUA PREMTIMI I REKTORIT ARSIM BAJRAMI

Data 02-03-2005 9:25:17 | Tema: Lajme


Studentėt e UT-sė pranohen solemnisht nė UP

Prishtinė, 2 MARS- Nė amfiteatrin e Fakultetit tė Mjekėsisė tė UP-sė, ėshtė bėrė dje pranimi solemn i studentėve tė Fakultetit tė Mjekėsisė tė UT-sė, tė cilėt nė bazė tė marrėveshjes ndėrministrore tė arritur nė Ohėr, duhej tė transferoheshin nė UP.
Nė kėtė solemnitet kanė marrė pjesė rektori i Universitetit tė Prishinės Asim Bajrami, ai i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, Nexhbedin Beadini dhe dekani i Fakultetit tė Mjekėsisė i UP-sė Bajram Nura.


Tė dy rektorėt u kanė uruar mirėseardhje studentėve tė UT-sė nė fjalimin e rastit gjatė pranimit tė studentėve tė UT-sė. Rektori i USHT-sė Nexhbedin Beadini transferimin e studentėve tė UT-sė nė UP e ka cilėsuar si dėshmi pėr bashkėpunimin e mirė qė ekziston ndėrmjet dy universiteteve shqiptare. Mbi 180 studentė tė UT-sė deri nė qershor do tė ndjekin ligjėrata nė lėndėt diferenciale. (H.A.)

Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=160