E-service

Data 28-04-2008 2:26:47 | Tema: Njoftime


Tė nderuar studentė,

Me qėllim tė avancimit tė komunikimit nė mes tė studentėve dhe Universitetit AAB – ne kemi lansuar edhe shėrbimin online tė komunikimit pėrmes faqes zyrtare www.universitetiaab.com
Tash e tutje, tė gjithė studentėt e regjistruar nė Universitetin AAB, kanė njė llogari kyējeje nė kuadėr tė kėsaj faqeje, dhe do tė kenė qasje nė tė gjitha tė dhėnat pėr studimet e tyre.
Nė ueb faqen e Universitetit AAB, nė pjesėn LOGIN PĖR STUDENTĖ, ju do tė mund tė merrni informacione pėr nivelin tuaj tė studimeve, pėr suksesin e arritur, pėr obligimet tuaja ndaj Universitetit, pėr rezultatet e provimeve, tė kolokuiumeve, tė testeve, pėr oraret e ligjėratave, oraret e provimeve dhe pėr ēdo gjė qė mund tė jetė nė interesin tuaj.
Pėr t’ u kyēur nė llogarinė tuaj ndiqeni kėtė procedurė.

1. Hape faqen zyrtare tė Universitetit AAB – www.universitetiaab.com

2. Kliko mbi butonin LOGIN PĖR STUDENTĖ

3. Nė fushėn USERNAME – shkruaj me tė vogla: emri.mbiemri (p.sh. zana.bardhi)

4. Pėr tė marrė passwordin, ju duhet tė dini numrin e saktė tė dosjes (indeksit tuaj). Passwordi juaj do tė formohet duhet i shtuar inicialeve tė emrit dhe mbiemrit numrin e dosjes, p.sh.
Inicialet e Zana Bardhit janė ZB, nėse Zana Bardhi ėshtė studente nė Fakultetin Juridik dhe ka kėtė numėr dosjeje (indeksi) FJU-0046/06, passwordi i saj do tė jetė – ZBFJU-0046/06

5. Duke pasur parasysh mundėsinė e keqpėrdorimit tė numrit tė dosjes, ne kemi vendosur edhe njė kusht tjetėr pėr tė arritur deri te kyēja. Pasi tė keni dhėnė username (emri.mbiemri) dhe passwordin (inicialet dhe numrin e saktė tė dosjes), nga ju do tė kėrkohet tė shkruani edhe ditėlindjen e saktė tuajėn (forma e kėrkuar dl/ml/vl – data e lindjes/muaji i lindjes/viti i lindjes). Me kėtė rast, ju do tė mund tė ndėrroni menjėherė passwordin tuaj dhe tė jeni tė sigurtė nė tė.
Po ashtu, duke pasur parasysh qė kjo metodė e komunikimit, do tė mundėsojė edhe shėrbimin NEWSLETTER, me ē’rast ju do tė mund tė merrni informacionet edhe nė e-mail, ne kemi krijuar edhe nga njė e-mail zyrtar pėr tė gjithė studentėt e regjistruar.
Nė faqen zyrtare, nė buttonin WEBMAIL, shkruani tė dhėnat e njėjta si pėr shėrbimin nė STUDENTS LOGIN – emri.mbiemri dhe passwordi (p.sh. zana.bardhi – passwordi ZBFJU-0046/06).
Me kėtė rast, ju do tė kyēeni nė e-mail zyrtar tuajin, ku do tė mund tė merrni tė gjitha njoftimet.

Urime dhe suksese!Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1657