Fillon manifestimi “Ditėt e Universitetit AAB”, nga 23 maj - 30 maj 2008

Data 23-05-2008 9:43:26 | Tema: NjoftimeUniversiteti AAB, pėr herė tė dytė organizon Manifestimin Tradicional “Ditėt e Universitetit AAB”,
qė kėsaj here do tė zgjasė nga 23 maj – 30 maj 2008

Ndėr aktivitetet tė cilit do tė zhvillohen gjatė kėtyre ditėve, po theksojmė:
• Konferenca Ndėrkombėtare e Urbanizmit “Prishtina metropol ose...?”,
ku ndėr pjesėmarrėsit e shumtė do tė jenė ekspertė nga SHBA, Evropa dhe shtetet rajonale: Shqipėria, Maqedonia, Kroacia, Bosnjė e Hercegovina e Sllovenia
• Ekspozita Kolektive Vjetore e studentėve tė Fakultetit tė Arteve tė Universitetit AAB,
Hapja solemne e ekspozitės, Ministri i Kulturės, Valton Beqiri
• Akademia Solemne me rastin e 77 vjetorit tė lindjes sė Ramiz Kelmendit,
Pjesėmarrės, mysafirė nga Shqipėria, Maqedonia, Austria, Akademia e Shkencave dhe e Arteve tė Kosovės, etj.
• Koncert i Korit tė Filarmonisė sė Operės dhe Baletit tė Kosovės, dirigjent Baki Jashari


• Prezantimet e studentėve tė fakulteteve tė Universitetit AAB
• Promovim i botimeve tė Shtėpisė Botuese AAB
• Ndarja e bursave pėr studentėt mė tė dalluar
• Aktivitetet tė shumta kulturore dhe sportive pėr studentėt

Aktivitetet e Manifestimit Tradicional “Ditėt e Universitetit AAB 2008” nisin me hapjen solemne tė manifestimit dhe me punimet e Konferencės Ndėrkombėtare tė Urbanizmit KNU-P, nė orėn 10,30, tUniversiteti AAB, pėr herė tė dytė organizon Manifestimin Tradicional “Ditėt e Universitetit AAB”,
qė kėsaj here do tė zgjasė nga 23 maj – 30 maj 2008

Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1679