Specializime ne SHBA

Data 28-05-2008 7:37:24 | Tema: Njoftime


Kėndi Amerikan ju fton tė merrni pjesė nė prezantimin e programit Hubert H. Humphrey, me datė 29 maj 2008 ( E Ejte) , nė ora 18:00. Ky program paraqet bursė pėr profilizim dhe pėrsosje tė personave qė janė pjesė e sektorit publik dhe privat, me sė paku pesė vjet pėrvojė pune. Qėllimi i programit ėshtė qė pėrmes qėndrimit 10 mujor nė njėrin nga universitetet mė tė mira tė SHBA-ve, pėrmes seminareve, konferencave, prezantimeve etj, tė trajnohen persona pėr menaxhim mė tė mirė nė kompanitė vendore.
Programi do tė prezantohet nga Amy Storrow dhe Gazmend Ilazi, pėrfaqėsues tė Ambasadės Amerikane nė Shkup, e cila njėherit finanson kėtė program.


Me respekt:
Kėndi Amerikan TetovėKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1684