Gjermani, kapet studenti nė aeroport me 8.7 milionė euro

Data 29-09-2008 6:19:44 | Tema: Lajme


GJERMANI, 29 SHTATOR - Doganierėt gjermanė nė aeroportin e Frankfurtit kanė kapur njė student i cili ka tentuar qė me anė tė bagazhit tė kaloj 8.7 milionė euro.

Paratė janė zbuluar pėrgjatė njė kontrolle rutinė tė punonjėsve tė aeroportit, kur studenti 29 vjeēar ka pritur udhėtimin e tij pėr nė Lindjen e afėrt. Pas zbulimit tė parave, ai ėshtė mbajtur nė arrest, pėr dyshime larje parash.
Bankėnotat janė nga 50 dhe 100 euro dhe kjo shumė ėshtė shuma mė e madhe e konfiskuar ndonjėherė nga doganierėt gjermanė tek njė individ i vetėm.(Shqip1.com)Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1781