PCWorld nė gjuhėn Shqipe

Data 10-10-2008 14:17:53 | Tema: Njoftime


Doli nė shitje revista pėr informatikė PCWorld nė gjuhėn Shqipe eksluzive nė Maqedoni.

Nė faqet e kėsaj reviste tė numrit tė fundit mund tė gjeni :
Si tė rregullosh fotografitė online
Prince Of Persia

TEKNOKOMENT:
Tė piratuar apo tė liēensuar?

NJĖ HAP PARA:
iPhone dhe 3G nuk po japin atė qė kishin premtuar
Filloi beteja pėr dhomėn e ndenjes dixhitale
Internet Explorer 8 Beta 2: A mund tė konkurrojė me Firefox?
Tingalin
Web 2.0 nė ndihmė tė politikės amerikane

BIZNES:
IMB hedh nė treg serinė e re tė kontabilitetit Alpha
Linux: Njė alternativė pa harxhe pėr Windows
Printeri Konica Minolta njė zgjedhje e mirė pėr dyqanet e vogla
Kompjuterė tė gjelbėr qė harxhojnė energji mė pak sesa njė llambė ndriēimi
Mosarkivimi i duhur i e-mail po dėmton bizneset nė Britani
HP inkurajon CIO-tė tė mendojnė pėr virtualizim nė planin e biznesit

ALARM SIGURIE
Krijoni suitėn personale tė sigurisė, pa pagesė
Firefox thyen rekordet dhe pastaj veten
Laptopėt e Stacionit Hapėsinor infektohen me virus

ANALIZA DHE RENDITJE
Ruani shėnimet tuaja nė njėrin nga kėto tri programe
Eleganti Studio Hybrid PC nga Dell
Lightroom 2: Gati njė “Dhomė e errėt” dixhitale
Google chrome 2 beta

JA SE SI
Si tė kthesh njė bisedė nė njė videokonferencė
Si tė kthesh njė kompjuter tė zakonshėm nė mediacenter
Puno mė shpejtė me njė tastierė lojėrash


Rr.Boris Kidriē 1
Tetovė
+389 44 343 828
www.pcworldalbanian.comKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1797