Berisha: Te nxjerrim provimet nga korrupsioni

Data 13-10-2008 9:10:38 | Tema: Lajme


TIRANĖ, 13 TETOR - Kryeministri, Sali Berisha, me rastin e dites se pare te vitit akademik, ishte nė Universitetin politeknik.

Kreu i qeverise theksoi se shtimi i pedagogėve dhe dyfishimi i fondeve pėr arsimin janė masat qė ndėrmori qeveria pėr tė pėrballuar liberalizimin e arsimit tė lartė.

"Duhet te luftojme bashke korrupsionin. Ne e nxorrem pranimin nga ndikimi tani duhet te nxjerrim provimet nga korrrupsioni", u shpreh Berisha.

Kryeministri foli pėr arsimin e lartė si njė pėrparėsi absolute e qeverisė. Sipas tij do tė ketė njė mobilizim tė tė gjitha resurseve te kombit drejt arsimit, porsa vendi tė clirohet nga barra pėr ndėrtimin e infrastrukturės.(T.CH)


Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1800