NJOFTIM

Data 23-10-2008 11:47:50 | Tema: NjoftimeLajmėrohen tė gjithė studentėt e Universitetit FAMA nė Mitrovicė se procesi mėsimorė pėr vitin akademik 2008/2009 do tė filloj ditėn e shtunė mė datė 01.11.2008 nė objektin e ri
Universiteti FAMA ėshtė themeluar nė vitin 2002 nė Prishtinė dhe synimi i kėtij institucioni ėshtė krijimi i njė identiteti tė veēantė me atė qė sot e kanė shumė universitete botėrore. I bazuar nė plan programet e universitetit tė Hardvardit, Arizonės dhe Oksfordit Universiteti FAMA ka plotėsuar tė gjitha kushtet pėr licencim.

Objektet e Universitetit

* Qendra nė Prishtinė
me sipėrfaqe prej 5.000 m2
* Njėsia 1: Universiteti FAMA nė Prizren
me sipėrfaqe prej 3900 m2
* Njėsia 2: Universiteti FAMA nė Gjilan
me sipėrfaqe prej 4500 m2
* Njėsia 3: Universiteti FAMA nė Mitrovicė
me sipėrfaqe prej 3500 m2

Universiteti FAMA ėshtė universitet nacional ku kanė drejtė studimi tė gjitha nacionalitetet qė jetojnė ne Kosovė apo edhe nga shtetet fqinjė, nė Universitetin FAMA studiojnė nė kėtė moment studentet nga Kosova, Shqipėria, Serbia, MaqedoniaKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1808