Promovohen studimet posdiplomike nė USHT

Data 16-11-2008 9:00:00 | Tema: Lajme


TETOVĖ, 15 NĖNTOR - Nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės sot ėshtė shėnuar fillimi i studimeve posdiplomike, ndėrsa ėshtė promovuar edhe gjenerata e parė e posdiplomuesve.

Nė 11 fakultete dhe njė institut sa janė akredituar pėr studime master, janė paraqitur rreth 320 studentė tė diplomuar.

"Tani, me fillimin e studimeve master, bėhemi universitet sipas tė gjitha standardeve. Studimet do tė organizohen sipas po atyre standardeve", tha rektori Sadi Bexheti.

Janė akredituar tė gjitha fakultetet pėrveē mjekėsisė, pėr tė cilin nuk janė paraparė studime master


Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1825