Studimet blinguale nė SHBA

Data 18-11-2008 9:59:02 | Tema: Lajme

TETOVĖ, 18 NĖNTOR - Mundėsia e studimeve bilinguale nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ėshtė programi qė do tė prezantohet nė Kėndin Amerikan nė Tetovė. Perspektiva personale e studentėve dhe mėsimi nė dy gjuhė, nė mėnyrė paralele dhe ngritja e nivelit tė njohurive janė pjesė e kėtij programi. Kėshtu qė tė enjten me fillim nė ora 17;00 nė Kėndin Amerikan nė Tetovė do tė prezantohet tema “ Studimet bilinguale nė SHBA dhe perspektiva personale” nga ana e atasheut pėr kulturė nė Ambasadėn Amerikane nė Shkup, Amy Storrow. Me kėtė rast gjithė tė interesuarit dhe sidomos studentet, mund tė marrin pjesė dhe kanė tė drejtė tė informohen edhe pėr ;ėshtjet tjera qė kanė tė bėjnė me studimet nė SHBA.


Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1836