Rektori i USHT, prof. dr. Sadi Bexheti zgjidhet Kryetar i Konferencės ndėruniversitare tė RM

Data 24-12-2008 5:37:07 | Tema: Lajme

TETOVĖ, 24 DHJETOR - Nė seancėn e Konferencės Ndėruniversitare tė mbajtur mė 22 dhjetor 2008 nė Universitetin “Shėn Kirili dhe Metodi” nė Shkup, Rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės u zgjodh Kryetar i Konferencės Ndėruniversitare.
Zgjedhja e Rektorit Bexheti kryetar i Konferencės u propozua nga Rektori i Universitetit “Shėn Kirili dhe Metodi” – Shkup, prof. dr. Velimir Stojkovski.
Ky propozim u pėrkrah nga tė gjithė rektorėt e universiteteve anėtarė tė Konferencės Ndėruniversitare.
Mandati i kryetarit tė Konferencės zgjat dy vite, ndėrsa anėtarė tė konferencės janė tė gjithė universitetet shtetėrorė dhe shumica e universiteteve publike tė RM-sė.Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1867