Studentėt mėsojnė se si tė shkruajnė porosi flirtuese

Data 10-01-2009 10:43:20 | Tema: Lajme


Gjermani, 10 JANAR - Studentėt e informatikės nė universitetit nė Postdam tė Gjermanisė do tė mėsojnė se si tė shkruajnė porosi dhe e-maile flirtuese, derisa do tė marrin edhe kėshilla se si tu lėnė mbresa njerėzve kur tė pėrballen me pėrjashtim.

Philip von Senftleben, autor dhe udhėheqės i punėtorisė tė cilėn do t’ua mbajė studentėve, ka thėnė se puna e tij ėshtė t’i mėsojė “se si tė bėjnė zemrėn e tjerėve tė rrah derisa e tyre tė mbetet e qetė".

Ligjėratat janė pjesė e seksionit mbi marrėdhėniet shoqėrore nė drejtimin e informatikės, dhe ato kanė pėr qėllim qė studentėve tu lehtėsojė qasjen nė tregun e punės.
Studentėt nė ligjėrata do tė mėsojnė edhe pėr gjuhėn e trupit, paraqitjet publike, menaxhimin e stresit dhe aftėsitė pėr tė gėnjyer.(Telegrafi)Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1874