Doktoroi Arburim ISENI

Data 24-01-2009 4:32:38 | Tema: Lajme


TETOVĖ, 23 JANAR - Mr.sc. Arburim Iseni e mbrojti me sukses pjesėn e parė tė doktoratės me temėn “LANGUAGE AND STYLE IN JAMES JOYCE’S ‘A PORTRAIT OF THE ARTIST AS A YOUNG MAN’ ” (“GJUHA DHE STILI NĖ VEPRĖN E XHEJMS XHOJSIT ‘PORTRETI I ARTISTIT NĖ RINI’ ”) para komisionit nė pėrbėrje prej Prof.Dr. Sami Ibrahimi (mentor), Prof.Dr.Hamdi Daci (ko-mentor) dhe Doc.Dr.Luljeta Isaku.(anėtar).
Prezantimi filloi nė orėn 12:00 dhe gjithēka rrodhi konform rregullores sė ciklit tė tretė tė studimeve tė doktoraturės dhe konform standardeve tė sistemit tė Bolonjės.

Struktura e temės ka karakter multidisciplinar dhe kandidati sot paraqiti hulumtimet e tij nga aspekti letrar. Andaj, nė pjesėn tjetėr tė tė temės kandidati Mr.sc. Arburim Iseni do tė paraqes aspektin tjetėr i cili do tė jetė aspekti gjuhėsor. Shpresojmė qė kandidati Mr.sc. Arburim Iseni tė dalė me po tė njejtin sukses sė shpejti edhe nė paraqitjen e pjesės sė dytė. Tė pranishėm nė kėtė mbrojtje ishin personalitete tė larta nga strukturat udhėheqėse tė UEJL-sė, profesorė, mysafirė dhe studentė.Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1884