Fondacioni “Ramadan Sinani” dekoroi ambasadorin Lisen Bashkurti

Data 30-01-2009 11:52:33 | Tema: Lajme


Tetovė, 30 JANAR -Me njė ceremoni rasti organizuar nga Fondacioni “Ramadan Sinani” ndau cmimin pėr vitin 2008 pėr Arsim, shkencė dhe kulturė.

Me motivacionin se ka kontribuar pėr edukimin e brezave tė rinj nė arsimin universitar dhe pasuniversitar Fondacioni “Ramadan Sinani” vendosi qė kėtė cmim t’ia ndajė intelektualit, profesorit, ambasadorit Lisen Bashkurti.

Fondacioni “Ramadan sinani” vlerėson se ambasadori Lisen Bashkurti me punėn e tij tė palodhshme nė fushėn e arsimit ka kontribuar pėr nxjerrjen e shumė gjeneratave tė reja nė fushėn e arsimit .
Nė kėtė ceremoni nė emėr tė Fondacionit |Ramadan sinani| plaketėn e artė ia dorėzoi |Shpresa Sinani e shoqja e profesorit tė ndjerė Ramadan Sinani.

Kam nderin qė t’ia dorėzoj pllaketėn e artė amabasadorit Lisen bashkurti nė shenjė mirėnjohjeje pėr punėn e tij qė e ka bėrė me brezat e rinj vecanėrsiht nė fushėne e dukimit. Ambassadori Lisen Bashkurti ėshtė angazhuar pėr tė nxjerė kuadro tė reja dhe konkurrente, kuadro qė na duhen mė sė shumti sot, prandaj nė emėr timin e falemnderoj pėr punėn qė e ka bėrė.

Mė pas u shtrau njė koktej rasti pėr nder tė ambasadorit Lisen Bashkurti.Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1889