Studentja bėn sikur ėshtė ēmendur pėr temėn e diplomės

Data 05-02-2009 4:07:45 | Tema: Lajme

STOKHOLM, 5 SHKURT - Njė studente arti i habiti doktorėt duke pretenduar se ėshtė e ēmendur, qė tė futej nė njė spital psikiatrik, si pjesė e shfaqjes sė temės sė diplomės. Anna Odell, 35-vjeēare, i bindi policėt se ishte e sėmurė mendore pasi tentoi tė vrasė veten duke u hedhur nga njė urė nė kryeqytetin suedez, Stokolm. Tetė policė arritėn ta zbrisnin nga ura dhe e dėrguan nė spitalin pranė, ndėrsa artistja bėrtiste dhe godiste infermieret derisa e vunė nė gjumė me ilaēe. Doktorėt u tėrbuan disa ditė mė vonė, kur ajo i tha se kishte sajuar gjithēka si pjesė e njė projekti arti nė shfaqjen pėrfundimtare tė universitetit.


Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1897