Promovohet programi i parė ndėrkombėtar pėr studentėt e shkencave politike dhe biznes administratės

Data 14-02-2009 5:40:41 | Tema: Lajme

SSHKUP, 13 SHKURT - Instituti pėr strategji ekonomike dhe marrėdhėnie ndėrkombėtare nė bashkėpunim me Universitetin Kolegji Amerikan e promovoi programin e parė ndėrkombėtar nė Maqedoni qė ofron njė kurs tė integruar njėmujor pėr studentėt e vitit tė dytė dhe vitit tė tretė tė shkencave politike dhe biznes administratės.

Qėllimi i kėtij programi siē citohet nė njoftim ėshtė qė tė ndihmohen studentėt nė Maqedoni qė tė tėrheqin mė tė mirėn e studimeve tė tyre dhe tė bėhen liderė tė sė nesėrmes.

Ky ėshtė njė pilot program i cili ekskluzivisht ėshtė inkorporuar nė Universitein e Kolegjit Amerikan ndėrsa i sqaron lidhjet qė ekzistojnė midis institucioneve politike dhe ekonomike.
Programi arsimor ėshtė njė tentim i pėrbashkėt i cili bazohet nė dije, ekspertizė dhe pėrvoja tė partnerėve eminentė nga e tėrė bota nė institutin OHRID. Programi pėrmban 13 tema dhe secila ėshtė e pėrbėrė nga disa prezantime multimediale tė shoqėruara me materiale qė mund tė pėrdoren si bazė pėr debatet e mėtejshme, thuhet nė njoftimin e Universitetit tė Kolegjit amerikan. (Mia)Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1904