Studentėt e arkitekturės, kundėr ēdo ndėrtimi nė shesh

Data 29-03-2009 14:09:33 | Tema: Lajme

SHKUP, 29 MARS - Studentėt qė dje tentuan tė protestonin nė sheshin e Shkupi edhe njėherė ngritėn zėrin kundėr dhunės sė ushtruar ndaj tyre. Ata thonė se mbeten nė qėndrimin se nė sheshin e Shkupit nuk duhet tė ngritet jo vetėm kishė por as edhe objekte tjera.
“Ne jemi njė grup studentėsh nga Fakulteti Arkitektonik dhe prezantohemi me emrin Brigada e parė arkitektonike. Dje nė sheshin Maqedonia tentuam publikisht t’i prezantojmė qėndrimet tona nė protestė tė paralajmėruar dhe tė qetė. Absolutisht jemi kundėr dhunės e cila ndodhi dje pėr tė cilėn mendojmė se ėshtė kundėr qėndrimeve
demokratike tė Maqedonisė.
Qėndrimet tona janė kundėr ndėrtimit tė ēfarėdo objekti nė sheshin e Shkupit, ndėrsa qėndrimet tona dje u nxorėn nga kuptimi duke i pėrqendruar nė diēka tjetėr”, deklaroi Oliver Ilievski, pėrfaqėsues i studentėve “Arhi Brigada”.Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1925