Nė kuadėr tė takimit nė Bullgari

Data 24-03-2005 10:56:26 | Tema: Lajme


KRYEMINISTRI BUĒKOVSKI U TAKUA ME STUDENTĖT NĖ BULLGARI

Sofje, 24 MARS - Delegacioni i Maqedonisė i udhėhequr nga kryeministri Vllado Buēkovski nė fund tė vizitės njė ditėshe zyrtare nė Sofje sot u takua me pėrfaqėsuesit e minioritetit maqedonas nė Bullgari dhe me pėrfaqėsuesit e studentėve nga Maqedonia tė cilėt studiojnė nė kėtė vend.
"Problemet duhet tė zgjidhen me dialog tė hapur. Kėshtu qė studentėt nga Maqedonia dhe minioriteti maqedonas haptas duhet t'i tregojnė problemet me tė cilat ballafaqohen, me qėllim qė Republika e Maqedonisė t'i ndihmojė nė zgjidhjen e tyre", deklaroi Buēkovski pas takimit. Ai theksoi se Maqedonia, Bullgarinė e ka aleate dhe mike me tė cilėn mund tė zgjidhen tė gjitha ēėshtjet e hapura.(MIA)
Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=193