USHT u prezantua nė Panairin e Shkupit “Ditėt e arsimit dhe karrierės”

Data 13-04-2009 8:07:17 | Tema: Lajme


SHKUP, 13 PRILL - Universiteti Shtetėror i Tetovės u prezantua nė Panairin e Shkupit “Ditėt e arsimit dhe karrierės”, ku prezantoi ofertėn pėr studentėt e ardhshėm, fakultetet, programet studimore, drejtimet, mėnyrėn e studimit, metodat dhe programet e karrierės pėr studentėt e USHT-sė.

Nė kuadėr tė aktiviteteve tė panairit gjatė kėtyre ditėve tė prezantimit tė arsimit, u organizuan edhe tryeza tė rrumbullakėta. Prorektori pėr studime pasdiplomike, prof. dr. Fejzulla Shabani mori pjesė nė tryezėn kushtuar mobilitetit tė studentėve dhe organizimit tė studimeve pasdiplomike master dhe tė doktoraturės, bashkė me prorektorė tė universiteteve tjera pjesėmarrės nė panairin e arsimit.
Nė panair pėrpos universiteteve shtetėrore dhe private tė vendit, programe dhe oferta prezantuan edhe universitete tė huaja.Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1933