Rektori Vela pėrgėnjeshtron dezinformatat pėr pranim-dorėzimin

Data 06-07-2009 11:28:34 | Tema: Lajme


TETOVĖ, 6 KORRIK - Rektori i USHT-sė, Prof. Dr.Agim Vela ka demantuar tė hėnėn pretendimet e rektorit tė dhunshėm nė USHT, se gjoja ka bėrė pranim- dorėzimin e detyrės.

Nė njė deklaratė pėr media, rektori Agim Vela, ka sqaruar se mė 06.07.2009 bashkė me avokatin dhe pėrfaqėsuesen e OSBE-sė ka shkuar nė zyrėn e tij dhe ka marrė sendet personale.

Sipas rektorit Vela, ky veprim ėshtė keqpėrdorur nga rektori i dhunshėm si pranim-dorėzim. “Kėrkoj qė tė mos manipulohet opinioni me dezinformata tė kėtilla”, thuhet nė demantin e rektorit tė USHT-sė, Agim VelaKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=1998