Asistentėt dhe magjistrat e dhunshėm zėvendėsojnė doktorėt e shkencave

Data 07-07-2009 6:05:58 | Tema: Lajme


TETOVĖ, 6 KORRIK - Rektori i dhunshėm i USHT-sė, Agron Reka, tė hėnėn ka emėruar stafin e ri tė prorektorėve dhe dekanėve tė fakulteteve gjegjėse. Nga lista tashmė e publikuar e prorektorėve dhe dekanėve shihet qartė se kemi tė bėjmė me njė degradim tė kėtyre funksioneve. Nė krahasim me bartėsit e ligjshėm tė kėtyre funksioneve, tė emėruarit nga rektori i dhunshėm kanė tituj shkencor mė tė ulėt.

Nė tė gjitha kėto funksione kemi degradim tė titullit shkencor. Kjo listė e prorektorėve dhe dekanėve tregon qartė pėr kualitetin e personave tė emėruar, qė as pėr sė afėrmi nuk mund tė krahasohet me bartėsit legjitim tė kėtyre funksioneve.

Shembull eklatant i kėtij degradimi tė dhunshėm ėshtė emėrimi pa thirrje akademike dhe shkencore i Azis Pollozhanit si prorektor pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare, si dhe pensionisti 72 vjeēar, Prof. Dr. Serafim Tomovski, i cili ėshtė emėruar prorektor pėr ēėshtje financiare.
Fakulteti Jurdik: Prof.Dr. Fejzuallah Shabani
Ass.Mr. Agim Nuhiu

Fakulteti Teknologji Ushiqmiore: Prof.Dr. Hamit Memeti
Nuk ėshtė nė mardhėnie tė rregullt pune Ass.Mr.Ahmed Jashari

Fakulteti Filozofik: Doc.dr. Myqereme Rusi
Ass.Mr. Fehari Ramadani

Fakulteti. Arteve: Doc.Mr. Safet Spahiu
Ass.Mr. Muhamer Sadiku

Fakulteti Filologjik: Doc.dr. Luljeta Isaku
Doc. dr. Izer Maksuti

Fakulteti Kulturės Fizike: Doc.Dr Fadil Nika
Nuk ėshtė nė mardhėnie tė rregullt pune: Ass.dr Isa Asllani

Fakulteti Ekonomik: Doc.dr Hamit Aliu
Doc.dr. Petrit Pollozhani

Fakulteti SHMN: Prof.dr. Avzi Memeti
Doc.dr. Muhamed Sehabi

Fakulteti Mjeėsisė: Dr.sci Nexhbedin Karemani
Dr.sci. Nevzat Elezi
Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=2000