Arsim Bajrami nė Kuvdenin e Tretė

Data 29-03-2005 4:32:41 | Tema: Lajme


Rektori Bajrami merr pjesė nė Kuvendin e Tretė tė Institucioneve tė Arsimit tė Lartė tė Evropės

Prishtinė, 29 MARS-Rektori i Universitetit tė Prishtinės Arsim Bajrami me bashkėpunėtorė, sot , udhėton pėr nė Glasgow, me qėllim tė pjesėmarrjes nė Kuvendin e Tretė tė Institucioneve tė Arsimit tė Lartė tė Evropės, i cili do tė mbahet prej datės 31 mars deri 2 prill 2005. Ky Kuvend organizohet nga Asociacioni i Universiteteve Evropiane (EUA) dhe ka njė rėndėsi tė veēantė pėr faktin se pas katėr vitesh tė themelimit tė EUA-sė nė Salamanka, mė 31 mars 2005 do tė zgjidhet Kryetari dhe Bordi i ri pėr vitet 2005-2009.
Me kėtė rast tė drejtė vote ka edhe rektori i Universitetit tė Prishtinės, Arsim Bajrami. Nė kėtė takim do tė ofrohet mundėsia qė institucionet e shkollimit tė lartė nė Evropė tė pajtohen pėr prioritetet e fazės sė ardhshme tė procesit tė Bolonjės. Me kėtė rast rektori Bajrami do tė realizojė edhe njė varg takimesh nė disa Universitete tė SkocisėKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=202