Sot mbahet testi i dytė kombėtar i maturės shtetėrore

Data 26-08-2009 5:20:09 | Tema: Lajme

PRISHTINĖ, 26 GUSHT - Sot mbahet testi i dytė kombėtar i maturės shtetėrore, tė cilit pritet t’u nėnshtrohen 13 mijė e 500 maturantė. Maturantėt duhet tė japin pėrgjigje tė sakta nė tė paktėn 50% tė pyetjeve pėr tė fituar tė drejtėn pėr shkollim tė lartė.
Testi do tė mbahet nė 70 qendra testimi, ku do tė jenė tė angazhuar 1 mijė e 600 administrues dhe vėzhgues, si dhe rreth 250 anėtarė tė komisionit qendror.(RTK)Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=2027