Dita e hapur nė UEJL pėr brucoshėt

Data 09-05-2011 4:29:56 | Tema: Lajme

Maturantėt dhe prindėrit e tyre nga Maqedonia dhe vendet e jashtme sot u njohėn me kushtet e studimit dhe programeve studimore nė Universitetin e Evropės Juglindore nė Tetovė.

UEJL sot hapi dyert dhe ishte nikoqir i shumė tė interesuarve, qė janė njohur me tė gjitha mundėsitė dhe ofertėn qė ofron ky universitet. Brucoshėt e ardhshėm dhe prindėrit e tyre kanė zhvilluar biseda dhe janė interesuar pėr mundėsitė qė ofron nga ana e stafit udhėheqės dhe akademik tė kėtij universiteti.

Krijimi i kushteve pėr mėsim cilėsor, kushte tė shkėlqyera, pėrdorimi i teknologjisė dhe laboratorėve profesionale janė shpalosur para tė pranishmėve qė kanė shprehur interes pėr tu regjistruar nė kėtė universitet.

Pėr vitin akademik 2011-2012, UEJL ofron vende pėr 1300 studentė duke pėrfshirė programe atraktive pėr studime. (INA)
Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=2179