Drogė nė Universitet

Data 13-01-2012 6:54:47 | Tema: Lajme


Policia e Tiranės ka vėnė nė pranga gjashtė persona tė cilėt akuzohen pėr shpėndarje droge nė ambientet e Korpusit Qendror Universitar dhe nė zonėn e Komunės sė Parisit. Policia ka sekuestruar dhe njė sasi hashashi prej 1 kg e 500 gramė.

Tė arrrestuarit janė; Klaudjo Ilir Kelo, 26 vjeē, banues nė Tiranė, student, i dėnuar mė parė pėr shitje lėndėsh narkotike, Flodian Vladimir Islami, 21 vjeē, lindur nė Fier dhe banues nė Tiranė, Jemin Musa Bodoj, 18 vjeē, Spartak Midat Merkohitaj, 18 vjeē, banues nė Tiranė. Tė katėr tė rinjtė ishin studentė nė Tiranė. Nė pranga kanė rėnė dhe dy tė rinj tė tjerė; Ali Lulo Ēeloaliaj, 18 vjeē dhe Andis Pėllumb Ēeloaliaj, 21 vjeē, tė dy banues nė Tiranė, njofton NOA
Arrestimi i tyre ėshtė bėrė pas njė hetimi disa mujor nė zonėn e “21 Dhjetorit”, Komunės sė Parisit si dhe nė zonen e Korpusit Qendror Universitar. Pas hetimit, policia ka zhvilluar dje nė mbrėmje operacionin dhe ka bėrė ndalimin e tyre Komunėn e Parisit.Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=2219