Asllan Bilalli mer 0 vota pėr dekan nė Universitetin e Prishtinės!

Data 10-07-2012 14:52:52 | Tema: Lajme


Asllan Bilalli me zero vota pėrfundon nė pėrzgjedhjen e dekanėve nė Fakultetin Jurdik tė Universitetit tė Prishtinės. Dekani i deritashėm i kėtij fakulteti Bajram Ukaj ka fituar edhe njė mandat tė dytė nė udhėheqje me 40 vota, duke e lėnė pas tė propozuarin tjetėr Asllan Billallin, raporton Zėri.
Senati i Universitetit tė Prishtinės (UP) ka votuar tė propozuarit pėr dekan tė gjashtėmbėdhjetė fakulteteve tė kėtij universiteti. Nė mbledhjen e Senatit, e cila ėshtė mbajtur me dyer tė mbyllura, 41 senatorė dhe 16 dekanė tė pėrkohshėm kanė dhėnė votėn e tyre duke zgjedhur kėshtu strukturat menaxhuese tė fakulteteve qė do tė marrin detyrėn nga njė tetori i kėtij viti.Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=2287