Ceromoni nė UP

Data 13-04-2005 6:17:29 | Tema: Lajme


U promovuan 11 doktorė tė rinj shkence

Prishtinė, 13 PRILL- Me njė ceremoni rasti, sot nė Rektoratin e Universitetit tė Prishtinės, u bė promovimi zyrtar i 11 –tė doktorėve tė rinj tė shkencės nga lėmi tė ndryshme tė cilėt gjashtė muaj mė parė mbrojtėn disertacionet e tyre shkencore pranė komisioneve pėrkatėse profesionale tė Universitetit tė Prishtinės.
“Ėshtė fat i mirė qė nė mesin tonė kemi gjithnjė e mė shumė kandidatė tė rinj me titull doktorė shkence tė cilėt me punėn e tyre mund tė kontribuojnė nė ngritjen e mendimit shkencorė dhe nė avancimin e hulumtimeve kėrkimore shkencore nė Universitet”, ka deklaruar rektori Arsim Bajrami. (RTK)Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=231