Nė bashkėpunim me Akademinė Diplomatike Shqiptare

Data 15-04-2005 13:58:11 | Tema: Lajme


FORUM POLITIK NĖ UEJL

Tetovė, 16 PRILL- Nė Universitetin e Europės Juglindore vazhdojnė tė zhvillohen aktivitete tė ndryshme nė sfera tė ndryshme. “Konceptet bashkėkohore tė shtetit: Perspektivat e sovranitetit shtetėror” do tė jetė njė nga temat kryesore tė njė Forumi Politik qė do tė organizohet tė hėnėn nė kėtė institucion tė lartė arsimorė.
Forumi politik organizohet pėr studentėt e UEJL-sė tė cilėt ndjekin ligjeratat te M-r. Veton Latifi nė kuadėr tė lėndės zgjedhore “Hyrje nė Shkencat Politike”, si dhe pėr specializantėt e Akademisė Diplomatike Shqiptare nga Tirana.


Forumi politik organizohet nė bashkėpunim me Akademinė Diplomatike Shqiptare. Pas fjalimeve hyrėse, diskutuesit nga Akademia Diplomatike Shqiptare dhe ligjerues nga Universiteti i Evropės Jug Lindore, do t’ju pėrgjigjen pyetjeve tė pjesėmarrėsve.
Forumi Politik do tė mbahet tė hėnėn duke filluar nga ora 10 dhe do tė zgjasė dy orė, ndėrsa vendi ku do tė zhvilloihet do tė jetė amfiteatri I vogėl I UEJL-sė.

Nga:Urim SALIHU
Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=239