Vrasja e Enver Haredinajt

Data 16-04-2005 7:09:33 | Tema: Lajme

Solidarizohen edhe studentėt

Prishtinė, 16 PRILL- Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH), e denon ashpėr dhe shprehė indinjatė pėr aktin kriminal tė vrasjės sė Enver HARADINAJ, bashkėluftetarit dhe kolegut tonė te studimeve. Pėr tu solidarizuar dhe pėr tė shprehur ngushllimet mė tė thella familjės Haradinaj pėr vrasjėn e djalit tė tyre. Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH), organizon homazhe nė Qendrėn e Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės duke ndezur qirinje dhe duke u lutur qė gjaku i tij tė jetė i fundit qė derdhėt nė tokėn e Kosovės pėr tė cilėn luftoj edhe vetė Enver Haradinaj mė familjėn e tij dhe popullin e Kosovės.

Homazhet do tė organizohėn ditėn e diel, me datė 17 prill 2005 duke filluar nga ora 20:00 tė mbrėmjes nė Qendrėn e Studentėve.

Ju lutemi tė gjith Studentėve qė ti bashkangjitėn kėtij organizimi dhe
ti tregojmė opinionit tė gjerė kombėtar dhe ndėrkombėtar se studentėt
janė kundėr ēdo dhune dhe kundėr ketyre vrasjeve makabre dhe qė po mbesin gjithnje enigmė.

Unioni i Studentėve Shqiptarė njofton gjithashtu se Homazhe do tė
organizohen edhe nė Universitetin e Tiranės dhe Universitetin Shtetėror tė Tetovės.

Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=244