Pėr herė tė parė

Data 22-04-2005 6:12:23 | Tema: Lajme

Nė konferencė, edhe 3 universitete private

Tiranė, 22 PRILL- Pėr herė tė parė dje nė Konferencėn e Rektorėve janė ftuar dhe kanė marrė pjesė tre rektorė tė universiteteve jopublike. E mbyllur deri tani pėr konkurrentėt privatė, konferenca mė nė fund ua ka hapur dyert. “Morėn pjesė pėrfaqėsuesit e Fakultetit tė Drejtėsisė “Luarasi”, universitetit “Nju Jork” dhe atij “Zoja e Kėshillit tė mirė”,- tha pėr gazetėn kryetari i Konferencės sė Rektorėve, Shezai Rrokaj.

Vetėm njė javė mė parė, rektori i “Luarasit” deklaroi se universitetet private ndjeheshin tė mėnjanuara dhe tė lėna mėnjanė. “Edhe pse me rregullore na takon qė tė marrin pjesė nė Konferencėn e Rektorėve tė Shqipėrisė, nuk jemi ftuar kurrė. I kam dėrguar njė letėr kryetarit tė saj, por ende nuk kam marrė njė pėrgjigje”, - tha Aleks Luarasi, gjatė prezantimit tė njė raporti mbi arsimin e lartė privat nė Shqipėri.

Nga: Elda SPAHOKy artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=258