Papunėsi edhe nė mesin e akademikėve

Data 07-05-2005 10:20:58 | Tema: Lajme


Nė Tetovė punė presin edhe tre magjsitra shkence

TETOVĖ, 7 MAJ-Tre magjistra shkence dhe mėse 400 peresona me fakultet pėrbėjnė armatėn e tė papunėve nė Tetovė dhe rrethinė, qė kap shifrėn 28 195 persona, bėjnė tė ditur autoritetet e Entit pėr punėsim nė Tetovė. Pėrgatitja profesionale e tė papunėve me diploma universitare ėshtė nga mė tė ndryshmet, duke filluar nga jurist, ekonomsit, gjuhtarė etj.
Sipas drejtorit tė Byrorsė pėr punėsim nė Tetovės Kėrsto Kuzmanovskit, tė diplomuartit dhe magjistrat e shkencave ka kohė qė janė tė regjistuar nė etnt si tė papunė, edhe pse disa prej tyre kanė gjetur angazhime private.


“Numri i tyre vazhdimsiht rritet dhe shumė rėndė ėshtė tė sigurohet njė vend pune pėr kėto njerėz tė kualifikuar” thotė ai.

Nga:Xhevahir Neziri

Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=287