Risia mė e findit nĖ USHT

Data 11-05-2005 7:36:58 | Tema: Lajme

Kabinete pėr profesorėt

Tetovė, 11 MAJ- Nė USHT kėtyre ditėve punohet nė kompletimin e 20 kabineteve tė reja tė destinuara pėr profesorėt dhe asistentėt. Sipas Bashkim Selmanit sekretar i pėrgjithshėm i USHT-sė kėto kabinete do tė pėrurohen javėn e ardhshme.
“Me kėtė do t’u ofrojmė njė shėrbim juridiko-shkencor mė tė lėhtė pėr interesat e studentėve tė USHT-sė pasiqė ėshtė paraparė qė tė ketė orar tė rregullt nga ana e pedagogėve pėr t’i pranuar studentėt pėr ēėshtje konsultative gjė e cila ka munguar deri mė tani nė USHT” deklaroi dje Selmani.


Mungesa e hapėsirave tė kėtyre kabineteve sipas tij ka qenė shkas themelor qė pedagogėt universitarė nuk kanė mundur t’i shėrbejnė studentėt tė cilėt kanė nevoja tė shumta nė kėtė rrafsh.
Kabinetet nė fjalė do tė jenė nėpėr hapėsirat e USHT-sė dhe do tė jenė tė pajisuara me kushte moderne dhe me kompjutorė gjė qė do tė ndihmojė dukshėm qė pedagogėt tė marren edhe me studime mė tė mirėfillta studimi shkoncor. (I.K.)
Ky artikull vjen nga Studentet.info
https://www.studentet.info

Origjinali i kėtij artikulli gjendet nė:
https://www.studentet.info/modules/news/article.php?storyid=297